A Fidesz frakcióvezetője szerint méltatlan, „ahogy az új kormány és annak vezetője a köztársasági elnökhöz viszonyul”.
Sulyok Tamás köztársasági elnök nem mondott le a megadott határidőig, a miniszterelnök hétfőn reggel tájékoztatta a továbbiakról.
Inkább „becsüljük meg mindazt, ami összeköt bennünket”. Ma járt le az új kormány által szabott határidő az önkéntes lemondásra, ezért posztol az államfő. Arra jutott, hogy a lemondása „nem adna megoldást az intézményi konfliktus alkotmányos elveknek megfelelő rendezésére”. Az egész szöveg ilyen, érdemes kattintani!
Magyar Péter Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatók távozását követeli.
Vele tart az igazságügy-miniszter is, miután lejárt az államfőt távozásra ösztökélő miniszterelnöki határidő.
Az Ellenállás Mozgalom Nonprofit Kft. a Megafont vezető Kovács Istváné.
Mindezt olvasónk örökítette meg képeken. Mészáros-trilógia választások után.
Miután Magyar Péter megegyezett Ursula von der Leyennel, Kármán András ismertette a részletes terveket. A Helyreállítási Alap a legfontosabb prioritás.
Magyar Péter és Orbán Viktor is kint lesz, de azt nem tudni, milyen messze ülnek majd egymástól.
Ez segítheti a NER utolsó éveinek az elszámoltatását.
Magyar szerint egyetlen ára volt az uniós források hazahozatalának.
Magyar Péter azt ígéri, még a nyáron megszüntetik az MCC fenntartóját. Kérdés, hogy maradna ezután bármi a fideszes konglomerátumból, aminek az anyagi alapjai is elvesznének.
Ursula von der Leyen azt mondta, amint teljesülnek a leegyeztetett reformok, és megvalósulnak a beruházások, jön a pénz, és újra lesz Erasmus. Jogállamisági, korrupciós kérdések kezelése, környezetvédelmi beruházások várhatók idén nyár végéig, de a KEKVA-kat is megszüntetik.
A köztársasági elnök aggasztónak tartja, „ha bárki az alkotmányos követelményekre nem mérceként, hanem a törvényhozás kiiktatandó akadályaként tekint”.
„Felszólítjuk a magyar kormányt, hogy az előző kormány által kialakított semlegességi politikát tartsa fent” – írta a volt miniszterelnök.