Hiába terroristázták le Erdoganék a velük egyet nem értőket, az emberek alig fele támogatta az alkotmánymódosítást.
Erdogan álma megvalósulni látszik, az ország 1923 után áttérhet az elnöki rendszerre.
55 millió választó döntheti el, hogy Törökország teljesen az elnök irányítása alá kerüljön-e.
Ha megszavazzák az alkotmány módosítását, akár 2029-ig fennmaradhat Erdogan elnöki rendszere.
A Momentum Mozgalom szerint a kormány tudásellenes hadjáratot indított, ezért népszavazást kezdeményeznek, hogy megmentsék a CEU-t, és hogy korlátozzák a miniszterelnök hatalmát.
Szerintük „nem szabad a biológiára hagyni” a politikai vezetés leváltását.
Ungár Péter nyílt levélben tett ajánlatot Fekete-Győr Andrásnak, aki azért nem támogatta a zöldek akcióját, mert "az LMP kérdései nem konkrétan Paks 2-ről szólnak".
Zavaros és könnyen támadható az LMP-s képviselő átengedett népszavazási kérdése, a mozgalom nem hisz a sikerében.
De minthogy Törökország nem is tagja az EU-nak, ezért a török elnök szerint arról szavaznának, hogy egyáltalán folytassák-e a csatlakozási tárgyalásokat.
Az elfogadott kérdéssel meg lehetne akadályozni, hogy a tervekben most szereplő összes épületet megépítsék a Városligetben.
9000-en tiltakoztak az elnöki rendszer megszilárdítására kiírt népszavazás és Abdullah Öcalan bebörtönzése ellen.
A III. kerületben ellenzéki képviselők kezdeményezték, hogy kérdezzék meg a lakosokat is, az obskurus, erősen természetkárosító gigaprojektről.
Kiderült, hogy nemcsak közvetlenül a Duna-parton lehet megépíteni. Az ellenzék ráugrott a lehetőségre.
A civilszervezet szerint "nem lehet lejáratni a népszavazás intézményét, a napi politikai hadszíntér eszközévé tenni."