A volt miniszterelnök barkácsmódszerekkel építi a Fideszt.
A Központi Nyomozó Főügyészség eddigi vezetője a távozást azzal indokolta, hogy nézeteltérése volt a Legfőbb Ügyészséggel az úgynevezett ukrán aranykonvoj ügyében.
Az orosz hibrid hadviselés szakértőjeként is ismert elemző azt írta, biztosítékot kapott, hogy a szektor pártpolitikától mentesen fog működni.
Szeptember 30-ig marad a kamatstop, a kormány közben próbál „a valódi rászorulók számára tényleges segítséget” találni.
Első fokon kimondták: összehangolt lejárató kampányban hazudtak róla a kormánylapok a 2019-es választás idején.
Nyáron előkészítenek, ősszel benyújtanak.
Arra kérik az ügyészeket, hogy súlyosbítsák a tulajdonosokkal szembeni vádakat.
A köztársasági elnök szerint az egyedi helyzeteket nem az alkotmányban kell rendezni. Magyar Péter szerint Sulyok a saját pozíciója és milliós fizetése védelmében naponta öt helyre fut el panaszkodni.
Európa megpróbál beszállni az orosz–ukrán békefolyamatba, egyelőre nem sok sikerrel.
Megszűnik több közérdekű vagyonkezelő alapítvány, amibe a Fidesz nagyon sokat tett. Nem csak anyagi értelemben – de persze úgy is. A lépéssel kastélyok, drága ingatlanok és több száz milliárd forintnyi részvénycsomag is visszakerül az államhoz. Néhánynak van esélye a túlélésre, szerényebb keretek között.
Képviselői vagyonnyilatkozatok, Radnai Márk embere, Rogán Cecília médiacége, parlamenti vita és tüntetés Sulyok mellett a 444 napindító hírlevelében.
Rogán Antal például betűről betűre ugyanazt, amit januárban. Versenyszférából érkező tiszások és kormányról ellenzékbe szorult fideszesek vagyonnyilatkozatai.
Sok fiatal tiszásnak van tartozása, amik meghaladják a tartalékaikat is – már ha épp van ilyenjük.
A külügyminszternek 1997 óta van egy erdeje Gáborjánban, de 151 négyzetméteres lakása a 11. kerületben is.
Feltártak szabályszegéseket, de ezek egyike sem okozta a balesetet.