A könnygázzal többször szemen fújt, bilincsbe vert és hajnalig fogva tartott fiú apja felszentelt diakónus. Szerinte a hatalom „példát akar statuálni" azzal, hogy aránytalanul erőszakosan fojtja el a tüntetéseket.
A független képviselő szerint „ha sokan rájönnek, hogy ott kellett volna nekik is lenniük” szerdán a Karmelitánál tiltakozó diákokkal, „akkor az lesz, amit a hatalom nagyon nem akar”.
A törvény visszavonását és önálló oktatási minisztérium felállítását is akarnak a népszavazási kérdésekkel. A könnygázas tüntetés után vonulnak ismét a tiltakozók.
Újabb engedmények.
Oktatás, a haza és a gyerekek meg: mentve.
Az egyetemek közleményeikben azt írják, hogy a gyanús e-mailekben senki ne kattintson semmilyen gombra vagy linkre.
Kivennék, hogy a tanárok saját számítógépei is megfigyelhetők, és a kisgyerekes tanárok nem lennének átvezényelhetők. A szakszervezetek szerint ez édes kevés.
A TASZ szakértője szerint érthetetlen, hogy a rendőrök miért védték foggal-körömmel a jogszerűtlenül lerakott kordonokat a Karmelitánál. Aránytalannak tartja azt is, hogy figyelmeztetés nélkül vetettek be könnygázt.
A státusztörvény ellen tiltakozó menet kordonbontásba fordult át.
Nehéz nem csuklóztatásnak értelmezni. Mintha szándékosan el akarnák riasztani a potenciális jelentkezőket az iskolák és óvodák környékéről is.
Hétfő reggel tanárok ülősztrájkoltak a Belügynél, délután négytől tüntetés lesz.
Szakmunkás diákok előtt beszélt arról, hogy szokás szapulni a magyar oktatást, de nem szabad alábecsülni sem. Számára a legfontosabb, hogy mennyire népszerű a technikum.
A státusztörvény ellen tiltakoznak.
Ezt Novák Katalin köztársasági elnök mondta Tolcsván, ahol emléktáblát kapott egykori gimnáziumi tanára.
Pénteken tárgyalóasztalhoz ültek az államtitkárság és a pedagógus szakszervezetek képviselői, láthatóan nem sok sikerrel.