Kell egy jól működő hivatal, és egy olyan elnök, aki megszólal súlyos erkölcsi kérdésekben - mondta Magyar Péter a 444-nek. Arról is beszélt, a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal az egyik legerősebb hivatal lesz az unióban.
Hogy hol, azt még Magyar Péter sem tudja.
Miután a parlamentben jelentette be a Tisztítótűz művelet elindítását, a miniszterelnök élőben válaszol kérdéseinkre.
Az Alkotmánybíróság 2011-ben megsemmisítette a Fidesz egyik leglátványosabb intézkedését, válaszul lecsapott a NER-es kétharmad, és korlátozták a testület hatáskörét. Ezt korrigálná a Tisza.
A miniszterelnök beszédéből a Fidesz frakcióvezetője szerint az ellenkezője következett, de elolvasta az azóta megjelent tervezetet is.
Polt megy, Hende Csaba marad. Egy ötödik alkotmánybíró is távozik, mert lejár a mandátuma.
A tervezetet öt napig lehet véleményezni.
12 éves korlátozással Gulyás Gergely, Lázár János és Szijjártó Péter sem lehetne többet képviselő.
Ő mondjuk nem ezeket a szavakat használta, de a lényeg kb. ez.
Újra itt a hétfő, parlamenti adok-kapok várható.
A Sándor-palota szerint „döntés megalapozását szolgáló adat”, hogy Sulyok Tamás milyen megkereséssel fordult a Velencei Bizottsághoz.
„A laptop, amit adtak, egy lassú szar”, több minisztérium még kong az ürességtől, de a Tisza-frakció kezd beleszokni a parlamenti munkába. Zajlanak a politikai átvilágítások, az államigazgatás felé még mindig érthetően nagy a bizalmatlanság, alig két hónappal ezelőtt ugyanis a Fidesz a teljes apparátust felhasználva, személyükben gyalázta azokat, akik most vezetőkké váltak.
A külügyminiszter az orosz energiafüggőségről is beszélt osztrák kollégájával közösen adott interjújában.
Magyar Péter szerint szeptember elejére állhat fel a hivatal.
Sulyok Tamás végképp beleállt, és az uniós ügyekben meghatározó hírforrásnak számító Politicónak adott interjúban üzent nyíltan hadat a Tisza-kormánynak.