Az Alkotmánybíróság 2011-ben megsemmisítette a Fidesz egyik leglátványosabb intézkedését, válaszul lecsapott a NER-es kétharmad, és korlátozták a testület hatáskörét. Ezt korrigálná a Tisza.
A miniszterelnök beszédéből a Fidesz frakcióvezetője szerint az ellenkezője következett, de elolvasta az azóta megjelent tervezetet is.
Polt megy, Hende Csaba marad. Egy ötödik alkotmánybíró is távozik, mert lejár a mandátuma.
A tervezetet öt napig lehet véleményezni.
12 éves korlátozással Gulyás Gergely, Lázár János és Szijjártó Péter sem lehetne többet képviselő.
Ő mondjuk nem ezeket a szavakat használta, de a lényeg kb. ez.
Újra itt a hétfő, parlamenti adok-kapok várható.
A Sándor-palota szerint „döntés megalapozását szolgáló adat”, hogy Sulyok Tamás milyen megkereséssel fordult a Velencei Bizottsághoz.
„A laptop, amit adtak, egy lassú szar”, több minisztérium még kong az ürességtől, de a Tisza-frakció kezd beleszokni a parlamenti munkába. Zajlanak a politikai átvilágítások, az államigazgatás felé még mindig érthetően nagy a bizalmatlanság, alig két hónappal ezelőtt ugyanis a Fidesz a teljes apparátust felhasználva, személyükben gyalázta azokat, akik most vezetőkké váltak.
A külügyminiszter az orosz energiafüggőségről is beszélt osztrák kollégájával közösen adott interjújában.
Magyar Péter szerint szeptember elejére állhat fel a hivatal.
Sulyok Tamás végképp beleállt, és az uniós ügyekben meghatározó hírforrásnak számító Politicónak adott interjúban üzent nyíltan hadat a Tisza-kormánynak.
Csak ezt a magyarázatot tudják elképzelni arra, ami Sulyok beadványával történt. A Tisza-frakció szerint viszont Melléthei-Barna Márton nem találkozott és nem egyeztetett Szabó Marcel alkotmánybíróval.
A projekt kezdettől fogva elég sok elemében bűzlött, sok minden volt benne, ami az úgynevezett Nemzeti Együttműködés rendszerének esszenciáját jelentette felülről erőltetett beruházástól kezdve természetkárosításon át a bukott miniszterelnöknek a józan ész szabályait felülíró sportszeretetéig.
A havi kölstégtérítéstől is el kell búcsúzniuk, ha a javaslat átmegy a parlamenten.