A Fidesz több száz sarkalatos törvényt alkotott az évek alatt. Magyar Péterék szerint ezek a jogszabályok szükségtelenül korlátozzák a nem kétharmados többséggel rendelkező kormányokat, így jelentősen csökkentenék a számukat. Kikerülne a körből a föld-, a jegybank- és az ÁSZ-törvény sarkalatossága is.
A törvény értelmében a volt elnök ugyanannyit kap, mint a hivatalban lévő. Ez most egy 6 millió forint körüli összeg havonta.
Kell egy jól működő hivatal, és egy olyan elnök, aki megszólal súlyos erkölcsi kérdésekben - mondta Magyar Péter a 444-nek. Arról is beszélt, a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal az egyik legerősebb hivatal lesz az unióban.
Minden olyan cégről, amelynek a teljes éves bevételének 75 százaléka közbeszerzésekből származik, automatikusan jelentést kap a hivatal.
Polt megy, Hende Csaba marad. Egy ötödik alkotmánybíró is távozik, mert lejár a mandátuma.
A tervezetet öt napig lehet véleményezni.
Hétfőn bemutatják a vagyonvisszaszerzési terveket, meg azt is, hogyan akarják elmozdítani a közméltóságokat.
Rájött, hogy azzal segít a legtöbbet az alapítványnak, ha nem vesz részt a túlélésről szóló tárgyalásokban.
A köztársasági elnök fordult az Alkotmánybírósághoz, miután az Alaptörvény módosításával távolítaná el a kormány.
Mécs János alkotmányjogász szerint Sulyok Tamás kreatívan oldotta meg a kérdést, de ő nem számít arra, hogy az elnöknek kedvező döntés születne. Akkor ugyanis egy új szerepkört kreálna magának a testület. A Political Capital elemzője, László Róbert szerint hiba volt Magyar részéről, hogy úgy sulykolta a lemondás határidejét, hogy másnap nem történt semmi.
A módosítót benyújtó Melléthei-Barna Márton szerint „politikai ellenfelek üldözésére létrejött Szuverenitásvédelmi Hivatal, a közpénzek magánvagyonként való kezelése és a kormányfői hatalom időbeli korlátlansága mind-mind a hübrisz megnyilvánulása”.
A köztársasági elnök szerint az egyedi helyzeteket nem az alkotmányban kell rendezni. Magyar Péter szerint Sulyok a saját pozíciója és milliós fizetése védelmében naponta öt helyre fut el panaszkodni.
A közérdekű vagyonkezelőkre vonatkozó részt írják át.
A villáminterjúban az is szóba került, hogy szeretne-e még miniszterelnök lenni.
Változatos érvekkel próbálja elérni a Fidesz és a KDNP, hogy a Tisza ne korlátozza a miniszterelnöki mandátumot, még azt is bevetették, hogy Magyarék biztos Orbántól félnek.