Az új kolumbiai elnök egyébként amerikai állampolgár is, mivel sokáig Miamiban élt és dolgozott.
Egyetlen éjszaka, két vébémeccs.
Gustavo Petro bejegyzéseiben nyíltan támogatta a baloldali jelöltet, és bírálta annak ellenfelét.