Már Bús Balázs közel tízéves polgármestersége alatt is milliárdos parkfenntartási szerződéseket kötött az óbudai önkormányzat a Z. Zsolthoz köthető céghálóval. Óbuda ráadásul egyedüli kerületként még a parkolás üzemeltetését is hozzá köthető cégeknek szervezte ki. Bús kérdésünkre közölte, nem ismeri Z. Zsoltot és nem számít arra, hogy előállítják.
Molnár Zsolt, Őrsi Gergely, Láng Zsolt, Ceglédy Gergő, további fideszesek, MSZP-sek és momentumosok.
Egy évek óta húzódó ügy miatt tartottak házkutatásokat, állítottak elő fideszes és baloldalhoz kötődő politikusokat kedden. A parkfenntartó bizniszről van szó, aminek nyomozását az ügyészség az országgyűlési választás utáni időszakra hosszabbította 2025 végén .
A keddi, több önkormányzatot érintő akció során volt szocialista és fideszes képviselőket is előállítottak a hatóságok.
Köztük van Láng Zsolt, a II. kerület 2006 és 2019 közötti polgármestere.
Az ügyvédje megerősítette, hogy az akció hátterében egy parkfenntartási ügy áll.
Több önkormányzatot is érintő nyomozásról írt a Központi Nyomozó Főügyészség, meg arról, hogy számos helyen lefoglaltak és kutattak.
Ki tudja, honnan jött az a pénz?
Lakásokat épít a helyére az új tulajdonos, a Market Asset Management Zrt.
A célja ezzel az, hogy a III. kerület „értékeinek óvása és fejlesztése érdekében összefogja azokat a közösségeket, amik elkötelezettek lakóhelyük iránt”.
Az egykori óbudai harisnyagyárnál álló kémény világít rá erre.
A hétvégén egy férfit azért vertek meg a hely vécéjében, mert nem akart felszívni egy csíkot.
Az elosztási láncba beszervezett kisboltot a rendőrség két hónapra bezáratta a drogellenes háború részeként elfogadott kormányrendelet alapján.
Ha a kormányzat nem hajlandó egyeztetni a szentendrei HÉV-ről.
Úgy tudni, hogy több telepen is munkabeszüntetés van, emiatt sok helyen nem vitték el a szemetet.