Már Bús Balázs közel tízéves polgármestersége alatt is milliárdos parkfenntartási szerződéseket kötött az óbudai önkormányzat a Z. Zsolthoz köthető céghálóval. Óbuda ráadásul egyedüli kerületként még a parkolás üzemeltetését is hozzá köthető cégeknek szervezte ki. Bús kérdésünkre közölte, nem ismeri Z. Zsoltot és nem számít arra, hogy előállítják.
Pedig Bánki szerint csak barátok.
Nem ez a kerület első szerződése az érintett céggel, viszont most először volt másik induló is a közbeszerzésen. Igaz, őket kizárták.
A Telex szerezte meg Z. Zsolt vallomását. Még azt is megüzenték neki, melyik ügyvéd lássa el a képviseletét. Miután a politikai ígéretekben csalódnia kellett, részletes vallomást tett konspirációs technikákról és külföldön élő feleség miatt euróban fizetett kenőpénzről.
Az önkormányzat létrehozott egy céget, ami leszerződött egy alvállalkozóval, ami leszerződött egy másik alvállalkozóval.
A HVG úgy tudja, hogy többen vádalkut köthettek az ügyben, aminek már legalább négy szála van.
A keddi, több önkormányzatot érintő akció során volt szocialista és fideszes képviselőket is előállítottak a hatóságok.
Köztük van Láng Zsolt, a II. kerület 2006 és 2019 közötti polgármestere.
Az ügyvédje megerősítette, hogy az akció hátterében egy parkfenntartási ügy áll.
Kedden reggel jelentek meg a Központi Nyomozó Főügyészség nyomozói a polgármesternél, az ügyészség közleménye szerint az óbudai korrupciós ügyben akcióztak, több embert is őrizetbe vettek.
Csütörtökön lesz az alakuló ülés, a momentumos képviselő nem akarja, hogy újraválasszák Hintsch Györgyöt, aki szerinte több szálon kapcsolódik a parkolási és parkbizniszek vádlottjaihoz.