Fideszes önkormányzati képviselők rokonainak, barátainak kifizetőhelye lehetett az üzemeltető városi cég.
Győrben szeretne előrehozott választást, országosan viszont ez kényes jogi kérdés szerinte.
Az önkormányzat létrehozott egy céget, ami leszerződött egy alvállalkozóval, ami leszerződött egy másik alvállalkozóval.
Eddig a fideszes többség háromszor is leszavazta Pintér jelöltjét a győri közgyűlésben, pedig fideszes elődei három vagy éppen négy alpolgármestert is kinevezhettek.
A győri polgármester szerint gyakorlatilag fizetésképtelenné vált a cég, ezért szűnik meg.
Elbukott a Fidesz, és vele együtt a helyi média.
Pintér Bence szerint Sárkány is tehet róla, hogy minimum 1,7 milliárd forint hiányzik a győri lakáskasszából.
Az Orbán Viktor országjárásán kialakult balhé miatt a város polgármestere tett korábban feljelentést.
Pintér Bence szerint hűtlen kezelés és költségvetési csalás történhetett.
Győrben 1,7 milliárd forint tűnt el a fideszes felügyeletű és irányítású önkormányzati cég által kezelt városi lakáskasszából, a rendőrség ebben az ügyben kérdezte a polgármestert.
A volt győri polgármester szerint a náci bűnösök elszámoltatása és a hűtlen kezelés miatti per között az a különbség, hogy itt senki sem hivatkozhat arra, hogy parancsra cselekedett.
Fekete Dávid pozícióját Laczkovits-Takács Tímea veszi át.
A volt polgármester kihallgatása 4 órán át tartott, mert megkerülte a kérdéseket és folyamatosan mellébeszélt.
A rendőrségnek szeretnének kérdéseket feltenni, miért nem intézkedtek.
Ismeretlen tettes ellen.