Jó reggelt, jó hétvégét! Íme, hírlevelünk, ezúttal a hét nagyobb anyagaival.
Gengszterfilmbe illő leszámolás történhetett Oroszországban, amivel Putyin egyértelmű jelzést küldött az elégedetlenkedőknek. Az viszont számára is veszélyes lehet később, ha az orosz elit lojális alattvaló helyett túsznak érzi magát. Most megerősíti Putyin rendszerét, ahogy elbánt Prigozsinnal, de hosszabb távon ez még visszaüthet.
Georg Spöttle már a Donbaszból önti a magyar nézőkre az orosz propagandát. Az orosz védelmi minisztérium vitte oda, és riportjaiból olyan alternatív valóság rajzolódik ki, ahol Ukrajna az agresszor, az oroszok csak segítenek. Ennek százéves hagyománya van Oroszországban.
Sok ukrán menekült nem tudja, kihez fordulhat segítségért Magyarországon, de csak nagyon kevesen találkoztak hátrányos megkülönböztetéssel.
Átszervezik a Soros György által alapított Nyílt Társadalom Alapítványokat, csökkentik a szervezet méretét, a civil kezdeményezések helyett a direkt politikai ügyeket, a klímaváltozás elleni harcot akarják támogatni, illetve előtérbe kerül az Egyesült Államok és Afrika.
Augusztus 20-án kamerával a kezünkben kérdeztük a sörözőket, mi a magyarok küldetése. Erre az új kedvenc témájára ismét kitért lendületes tihanyi produkciójában Orbán Viktor. Az MCC Feszt afterén tanúi voltunk, hogy Tucker Carlson elmondja, hazudnak neked. A Tranzit fesztiválról meghallgattuk Gulyás Gergely és Márki-Zay vitáját is. És a Jámbor-Hajnal-Ungár–vitát is végig lehet követni, videón és podcastben, amelyet a mázlista Plankó Gergő vezetett.
Tizedik hónapja veszítenek értékükből a fizetések, a júniusi keresetek alig haladták meg a múlt év végit, de legalább megkezdődött a küzdelem a bíróságokért. Hátha sikerül bedarálni az egyetlen köztestület, mely az elmúlt hat évben sikeresen állt ellen az Orbán-rendszer hatalmi nyomulásának.
A pártszakadás réme fenyegeti a német Linkét. A párt fekete báránya, Sahra Wagenknecht közben már új formáció alapításán gondolkozik, mellyel a szélsőjobboldal szavazóit is megszólítaná.
A nyilvánosságból eltörölve: mit tesz a nőkkel a két éve tartó tálib uralom Afganisztánban?
A fiatalokat a telefonok elé ragasztó techcégek ellen indulhat harc az EU-ban. Rövidesen hatályba lép az új uniós törvény, amivel hatalmas bírságokat lehet majd kiszabni a techcégekre, ha nem figyelnek eléggé a fiatal felhasználók mentális egészségére.
Ijesztően rossz az újpesti középiskolások mentális állapota, sokuk élt már át fizikális és szexuális bántalmazást is. Az újpesti önkormányzat programot indított, hogy lelki segítséget nyújtsanak a fiataloknak.
Orbán hangján szólaltattuk meg a kizsákmányolt kékgalléros melósok új virálhimnuszát. Megcselekedtük, amit megkövetelt a haza.
Diószegi-Horváth Nóra személyes példákban is bővelkedő, remek cikke az egymás segítésére létrehozott közösségi médiás csoportokban merül el. Rémesen agresszívan kommunikálnak az emberek itt, és sokan úgy vannak vele, hogy bárkire lehet lőni, nincsenek szabályok, ahogy nincsenek következmények sem. De ez azért nincs teljesen így.
Miért indítottak háborút az autósok ellen az atlétikai világbajnokság szervezői? - teszi fel a kérdést Haszán Zoltán, látva, hogy az autós közlekedés visszaszorítása miatt évek óta támadott és gúnyolt Karácsony Gergellyel szemben vannak olyanok, akiktől az ilyesmi tök oké.
De hogyan jutott be kollégánk a stadionba, sőt, a versenypályára? Elmeséli.
Keddtől már nem csak az előfizetőink hallgathatják a Borízű Extrát: Winkler ezúttal Bogdán Ádámmal, a Fradi és Liverpool (meg a Bolton meg a Vasas) volt kapusával beszélget arról, milyen a focisták a élete.
Miért születik a Földön nagyjából ugyanannyi fiú és lány? Valóban kevesebb férfi szaporodik, mint nő? Miért gondoljuk, hogy az 1:1 nemarány evolúciós szempontból előnyös? A Qubit podcastsorozatában Kun Ádám evolúcióbiológus és Mandl Péter bécsi kutatóorvos keresi a válaszokat.
Röhögés vagy dühöngés - miért olvasunk olyan híreket, amiket nem tartunk hitelesnek? A Lakmusz vendége Urbán Ágnes médiaszakértő.