
Jó reggelt! Ez itt a 444 napindító hírlevele a legfontosabb szerdai hírekkel. Vannak másfajta hírleveleink is.
Tiborcz István hétfői videónkban azt mondta, hogy a karrierje már az Elios-ügy előtt is elindult. Valóban voltak korábban is cégei, de 2009-ben Tiborcz összes cége még csak 10 havi átlagbért tudott nyereségként felhalmozni, míg ugyanez a nyereség 2024-ben, változatlan „karrierrel”, 7 277 000 forint lett volna. Csakhogy a karrier 2010-ben durván berobbant.
Magyar Pétert kérdezte volna fontos kérdésekről nagy közönség előtt Puzsér Róbert, majd miután a kormánypropaganda lejáratókampányt indított Puzsér ellen, Magyar lemondta az eseményt. Ez Puzséréknak több tízmilliós kárt okozott, de interjúnkban azt mondta, nem is ez fájt neki a legjobban.
A kormánymédia napok óta Ruszin-Szendi Romulusz vezérkari főnökként használt luxusvillájával támadja a Tisza Pártot. Arra voltunk kíváncsiak, miért költöttek közel hétszáz millió forintot az ingatlan felújítására, de Ruszin-Szendi a párt sajtóosztályához irányított minket, akik válaszoltak is, meg nem is.
Sok minden történt a szerdán a Fővárosi Közgyűlésben, de az egyik legnagyobb csörte Bódis Kriszta, a Tisza párt szakértője körül volt. Történt ugyanis, hogy szavazni kellett volna a Fővárosi Szociális Közalapítvány kuratóriumi tagjairól, eredetileg öt emberről. Aztán a Tisza frakció kérésére Karácsony Gergely főpolgármester beadott egy módosítót, hogy Bódis Kriszta és Incze Zsuzsa is legyen tag, mire kitört a káosz.
„A kormány a gyermekvédelem szempontjait akarja érvényesíteni, és például egy zárt térben tartott Pride esetén én nem látok ilyen kockázatot” – mondta Gulyás Gergely, amikor a Prideról kérdezték. Mészáros Lőrinc cége 3,5 milliárdos megbízást kapott egy EU által támogatott vasúti fejlesztési projekten belül.
A Greendependent Intézet négy éven keresztül vizsgálta, mi tartja vissza a magyarokat attól, hogy csökkentsék a karbon-lábnyomukat és klímabarátabban éljenek. A magyar társadalom nagy része már most teljesítette a 2030-ra kitűzött másfél fokos klímacélokat, de nem tudatosan, hanem mert nagy az energiaszegénység.
Richter Richárd késsel kaszabolva száguldott át a börtönhöz tartozó bútorgyáron. Három őrrel végzett. Csak hónapokkal élte túl őket. 40 éve végezték ki a szegedi Csillag ámokfutóját.
Donald Trump úgy döntött, 25 százalékos vámot vet ki az EU-ból érkező importra. Az amerikai elnök azt mondta, szerinte az Európai Unió eleve „azért jött létre, hogy kicsesszen az Egyesült Államokkal”. Hiába utazott Kaja Kallas, az EU külügyi és biztonságpolitikai főképviselője Washingtonba, úgy néz ki, mégsem tud találkozni Marco Rubio amerikai külügyminiszterrel.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök pénteken Washingtonba megy, hogy kiegyezzen Trumppal, pedig még nem is nagyon tudni, mit tartalmaz pontosan az ukrán-amerikai ásványkincs-megállapodás. Trump szerint az oroszok nem támadnák meg újra Ukrajnát, mert ilyesmit ígértek neki: „Nem hiszem, hogy ez probléma lenne. Beszéltem erről Oroszországgal. Úgy tűnt, nem volt gondjuk vele. Azt hiszem, megértik.”
Eddig egy újságírókat tömörítő szervezet döntött arról, hogy kik kérdezhetnek az elnöktől az Ovális Irodában vagy az elnöki repülőgépen, Donald Trumpék elvették ezt a jogot. Az amerikai elnök mesterséges intelligenciával készült videót posztolt saját közösségi oldalára arról, hogy néz majd ki a Közel-Kelet Riviérájává alakított Gáza. Trump bejelentéséből kiderült, hogy 5 millió dollárért akár orosz oligarchák is kaphatnak életre szóló amerikai tartózkodási engedélyt.
Míg Romániában Georgescut, az utólag megsemmisített elnökválasztás első fordulójának szélsőjobbos győztesét vonták ki a rendőrök szó szerint a forgalomból, állították falhoz, és vitték be gyanúsítottként kihallgatásra, Boszniában az államalkotó Szerb Köztársaság (Republika Srpska, RS) elnökét, Milorad Dodikot ítélték egy év letöltendőre, és tiltották el hat évre az elnöki jogkörök gyakorlásától. Kérdés, hogy borul-e a térségi dominó a putyinista erőcsoportok mellett kiálló Trump alatt?