Ezen felül nem kommentálja a javaslatot, hogy miként kezdeményezik megbízatásának megszüntetését.
„Ígérem, hogy a hazánk áprilistól újra vezetőként számít Rád!” – írta Magyar tavaly Kádár leváltásáról.
A kormány nyolc napig várja az állampolgárok véleményét.
Kell egy jól működő hivatal, és egy olyan elnök, aki megszólal súlyos erkölcsi kérdésekben - mondta Magyar Péter a 444-nek. Arról is beszélt, a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal az egyik legerősebb hivatal lesz az unióban.
Minden olyan cégről, amelynek a teljes éves bevételének 75 százaléka közbeszerzésekből származik, automatikusan jelentést kap a hivatal.
Hogy hol, azt még Magyar Péter sem tudja.
Miután a parlamentben jelentette be a Tisztítótűz művelet elindítását, a miniszterelnök élőben válaszol kérdéseinkre.
Az Alkotmánybíróság 2011-ben megsemmisítette a Fidesz egyik leglátványosabb intézkedését, válaszul lecsapott a NER-es kétharmad, és korlátozták a testület hatáskörét. Ezt korrigálná a Tisza.
A miniszterelnök beszédéből a Fidesz frakcióvezetője szerint az ellenkezője következett, de elolvasta az azóta megjelent tervezetet is.
Polt megy, Hende Csaba marad. Egy ötödik alkotmánybíró is távozik, mert lejár a mandátuma.
12 éves korlátozással Gulyás Gergely, Lázár János és Szijjártó Péter sem lehetne többet képviselő.
Újra itt a hétfő, parlamenti adok-kapok várható.
„A laptop, amit adtak, egy lassú szar”, több minisztérium még kong az ürességtől, de a Tisza-frakció kezd beleszokni a parlamenti munkába. Zajlanak a politikai átvilágítások, az államigazgatás felé még mindig érthetően nagy a bizalmatlanság, alig két hónappal ezelőtt ugyanis a Fidesz a teljes apparátust felhasználva, személyükben gyalázta azokat, akik most vezetőkké váltak.
Hétfőn bemutatják a vagyonvisszaszerzési terveket, meg azt is, hogyan akarják elmozdítani a közméltóságokat.
Magyar Péterről azt mondta, „mióta hivatalban van, még egy miniszterelnökhöz méltó mondata sem volt”.