Jó reggel! Ez itt a 444 reggeli hírlevelének hétvégi kiadása, amiben az elmúlt hét nagyobb, hosszabb, alaposabb anyagait mutatjuk be. Itt lehet feliratkozni az összes hírlevélre.
Kipróbáltuk a Modern Warfare legújabb epizódját, és az ingyenes játszható Warzone 2.0-t is.
Bede Márton arról írt, milyen apukaként munka helyett otthon maradni a gyerekkel.
A köztársasági elnök kijevi útja és szövege sokakat meglepett, másokat felháborított, de ettől még nem lesz ukránbarátabb a magyar külpolitika. A munkamegosztás működik, áttörést viszont csak az hozhatna, ha Orbán Viktor is elvonatozna Volodimir Zelenszkijhez.
Háborús uszítás bűntettével vádolnak egy fiatal magyar férfit. T. Dominik állítja, csak a kíváncsiság hajtotta, amikor az Iszlám Állam propagandavideóit bújta, és azokat nem terjesztette, csak néhány barátjának mutatta meg.
Az 1989-es, Tienanmen téri tüntetések óta nem látott tiltakozási hullám söpört végig az országon. A kínai társadalom egy részének elege van abból, hogy ők még mindig a Covid ellen küzdenek.
Elkerülhetetlen és pokoli jövőről beszélt egy akadémiai konferencián Tóth G. Csaba demográfus, azt is demonstrálva, mennyire nem könnyű 2022-ben egy tudósnak népességfogyásról és a statisztikailag kívánatos bevándorlásról beszélni.
rAz EU-s eljárások részben befagyasztják, részben lelassítják, és rendszeresen új feltételekhez kötik a Magyarországnak járó pénz felvételét. A szerdai bizottsági bejelentések nyomán újabb engedményekre kényszerülhet a magyar kormány. Az Európai Bizottság döntése korbáccsal fenyeget és közben kenyérrel kecsegtet: először fordulhat elő, hogy egy tagállam pénzét befagyasztják a jogállam züllesztése miatt, de örökre nem fosztják meg semmitől sem Magyarországot. Ha jövőre szépen teljesít, akkor minden pénzt lehívhat majd. A helyreállítási tervről itt írtunk.
Senkit nem zavart, hogy a Balenciaga a mocskot vagy a háborút a luxustermékei háttérmotívumaként használja, de a BDSM plüssmackók soknak bizonyultak. Most magyarázkodnak, hogy sem a gyerekpornó terjesztését, sem a gyerekbántalmazást nem támogatják.
Kormányzati propaganda, titkosszolgálatok, rendezvényszervezés, közpénzek ellenőrzése, válságkormányzás összehangolása – egyre bővül a feladatok köre, amiket Orbán Viktor egyik leghűségesebb minisztere végezhet.
A mostani évadhoz képest a 12 évvel ezelőtti Való világ Alekosszal és a köpködő Baukó Évával valódi kultúrprogram volt.
Kovács István, az Alapjogokért Központ stratégiai igazgatója szerint a jobboldali sajtóban nem eleget, és nem elég pozitív felhanggal írtak róluk.
A téma szakértője szerint jó az irány, de a mélyreható változáshoz pénz kellene, ami most nincs.
Amíg a kormányzati spórolás miatt az állami iskolákban 18 fokban kénytelenek fagyoskodni a magyar emberek és asszonyok gyerekei és lányai, addig az önkormányzati óvodákban rejtőzködő luxusóvodások dőzsölhetnek a meleg radiátoroknál.
Már egyáltalán nem félnek. De nincs ezzel semmi baj, mert nem támadni akarnak, hanem játszani.
Tényleg megéri Molnár Gyula miatt felborítani a XI. kerületi többséget?
Pontosan az ellenkezője történt annak, amit Putyin el akart érni: az Oroszország iránt lojális ukrajnai régiók lojalitása a múlté, a lakosság identitása darabokra tört, szárba szökkent az orosz nyelvű ukrán patriotizmus.
A világ egyik legértékesebb vállalata sokáig megúszta, hogy komoly monopolellenes és privacy-ügyi kritikák tárgya legyen. De változni látszik a közhangulat, és ebben az Apple és Peking szoros kapcsolata is tényező lehet.
Megnéztük, hogy a hatvanas és a nyolcvanas évek nagy szovjet válogatottjai milyen nemzetiségű játékosokból álltak, és hogy hogyan nézne ki egy mai posztszovjet keret. Az oroszok sokszor a szovjet időkben is háttérben voltak, hát még most.
Mind a 13 menesztett tanár felállt a színpadra több ezer tiltakozó diák és szülő elé, és azt kérték, folytassák a harcot. Pankotai Lili újra felszólalt.
A 168 óra és a Népszabadság örökségét átmenteni remélő Jelen piaci helyett civil logikával próbál életben maradni. Lakner Zoltán főszerkesztő szerint ma messzebb vagyunk a demokrácia helyreállításától, mint valaha.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.