Jó reggelt, itt a 444 napindító hírlevele, benne szokás szerint az elmúlt 24 óra legfontosabb, érdekesebb cikkeivel. Mint mindig, feliratkozni a hírlevelekre itt lehet. És mint mindig, négy cikket külön is ajánlunk:
Két nap alatt kétszer is előfordult, hogy az EU-ban, illetve a NATO-ban simán csak nem foglalkoztak a magyar trolldiplomáciával, és egyszerűen átléptek a magyar ellenálláson. Mindez csak úgy lehetséges, hogy a magyarok mindkét szervezetben teljesen elszigetelődtek, és egyetlen másik ország sem szólal fel az érdekükben. Kiderült az is, hogy öt ország után az Európai Parlament is csatlakozik a homofób magyar törvény ellen benyújtott keresethez. A fontos területeken azért akadtak sikerei is az országnak: Csányi Sándornak sikerült elfogadtatnia az UEFA-val a Nagy-Magyarország jelképet és az árpádsávos zászlót.
A Nemzeti Választási Bizottság kedden 8 szavazattal elutasította az LMP akkumulátorgyárakról szóló népszavazási kérdését, ami helyi népszavazáshoz kötné az akkumulátorgyártással foglalkozó üzemek létesítését. Hét tag szavazott a a kérdés mellett. Kapcsolódó hír volt kedden, hogy akkumulátorgyártáshoz kapcsolódó képzés indul az Óbudai Egyetemen.
Írtunk arról is, hogy a bírói függetlenségről tart konferenciát a Kúria, és pont az történik, amire számítani lehetett: a szuperaktuális szakmai rendezvényt annyira megpróbálták eltitkolni, hogy még a bírók szervezeteinek sem szóltak, aki meg mégis értesült róla így-úgy, annak valahogy nem maradt hely. A sajtót viszont egyszerűen csak nem engedik be.
Közben minden napra jut pár hír, amiből látni, hogy nincs jó állapotban a magyar gazdaság. Kedden például arról írtunk, hogy 168 műemléki dolgozót küldenek el országszerte, több kastélyt is bezárnak, valamint kiderült az is, hogy nincs pénz a gödöllői kisvasút fenntartására, szünetel a menetrendi közlekedés.
Belpolitikai történés volt, hogy kiderült, Trippon Norbertet jelöli a DK Újpest polgármesterének, akit a jelenlegi, épp a DK-ba átigazolt polgármester is támogat, és írtunk arról is, hogy Novák Előd elveszítheti parlamenti mandátumát, mert próbaidő alatt követett el újabb rongálást
És hír volt még, hogy
Az európai bankszabályozók 10 éve arra készülnek, hogy ne fordulhasson elő bankválság Európában, a Credit Suisse esete pedig megmutatta, hogy hajlandóak komoly lépéseket is tenni ezért. A 444-nek nyilatkozó elemzők szerint kicsi a válság esélye, még ha a pánik nem is biztos, hogy véget ért. A piacok néminemű megnyugvását jelzi az is, hogy kedden a gazdasági lapok már címlapjukon leginkább arról írtak, hogy mi lesz a bankárokkal: becslések szerint több tízezer ember veszítheti el az állását, így nem csoda, hogy sokan megrohamozták a fejvadászokat.
Putyin és Hszi moszkvai találkozója a második napjához érkezett, és megállapodtak abban, hogy mindketten elítélik az erőpolitikát és a hidegháborús gondolkodásmódot. Közben az ukránok szerint orosz cirkálórakéták semmisültek meg a Krímben történt robbanásban.
Kína nem csak az orosz-ukrán háborúban, de a Közel-Keleten is igyekszik mélyíteni befolyását, és itt sikerült is jelentős diplomáciai sikert elérniük: Irán és Szaúd-Arábia óvatos békülésének kezdetét. És abban mindenki egyetért, hogy a két közel-keleti nagyhatalom közeledése alapvetően jó hír. De abban nem, hogy kinek mennyire. Kínával kapcsolatos, talán kevésbé jelentős hír volt, hogy még mindig tabu a Micimackó az országban, törölték a Vér és méz című film hongkongi premierjét.
Írtunk ezen kívül arról is, hogy