Jó reggelt kívánok, gratulálok mindenkinek, hogy kibírta a kánikulát! Ez a 444 reggeli hírlevele (ez meg a többi). Kezdetnek itt van négy kiemelt cikk a címlapról:
Albérletek Budapesten: mire elég 100 000 forint? Szobát 30, lakást 60 ezer forinttól is bérelhetünk a fővárosban. Lakókocsi az erdőben, lakás 8 m² -en, ablak nélküli szoba 80 ezerért a nyár végi albérleti kínálatban.
Mire megjelent a tanév rendje, a pedagógusok többsége felvette a munkát az iskolákban – de nem ez a legnagyobb baj a rendelettel. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint olyan oktatási döntések születnek, amiknek egyelőre nem látszanak a következményeik. Körképet készítenénk az osztálytermek tanévkezdés előtti állapotáról: hogyan vonják be a szülőket a közösségi élménybe, mennyi pénzt kell rá összedobni, milyen típusú munkákat kell kiszervezni, és természetesen milyen lesz a végeredmény.
Kövér László a lakiteleki Hungarikum Ligetben felavatta Szajakbaj Karalajevnek, a Manasz kirgiz őseposz énekmondójának szobrát: a házelnök azt mondta, a szobor „hirdesse mindenkinek Magyarországon, hogy a távoli Keleten él egy rokonunk, a kirgiz nemzet, amely megmaradt, mert megőrizte az emlékezetét, megőrizte nemzeti eposzát, a Manaszt, amely a következő ezer évben is megőrzi a kirgiz nemzetet”. Szerinte a legerősebb szellemi önvédelmi fegyver az emlékezet.
A francia állami iskolákban betiltják a földig érő abaja viselését, vagyis a muszlim nők egy része által viselt, bő és földig érő – arcot és fejet egyébként nem takaró –köntös viselését.
A Foxconn-vezér ígéri, ha megválasztják, Tajvanból nem lesz Ukrajna: a kínai kapcsolatok helyrehozásán szeretne dolgozni Terry Gou, aki „a vállalkozók uralmának korszakát” ígéri.
Megfulladnak a turisták tömegeitől Hallstatt lakói, akik már falat is emeltek, hogy ne lehessen szelfizni a kilátással: azt akarják, hogy 17 órától ne érkezhessenek turistabuszok az osztrák városba, amiről állítólag a Disney Jégvarázsának királyságát mintázták.
A Spiegel és a ZDF arról írt, hogy minden bizonyíték Kijev felé mutat az Északi Áramlat felrobbantása ügyében: részletesen bemutatták azt, amit az Északi Áramlat vezeték felrobbantásáról tudni lehet. Az ügy kulcsa egy rozoga vitorlás lehet. A nyomozáson nagyon sok múlik, a következmények világpolitikai szempontból is jelentősek lehetnek.
Fejlövéssel holtan találták az irodájában az Ukrán Biztonsági Szolgálat egyik ezredesét: nem árulták el, kicsodát, de a halála körülményeit büntetőeljárásban vizsgálják az ukrán országos rendőrség nyomozói.
Magyarországon egyre nagyobb kockázatot vállal, aki kiáll a saját vagy mások jogaiért, szabadságáért, az igazságért. A TASZ Szabad-díja öt éve azokra hívja fel a figyelmet, akiket sem a propaganda, sem az egzisztenciális fenyegetettség nem tud eltántorítani. Idén két kategóriában is az olvasók döntenek 2023 legszabadabb magyar emberéről.
Gáspár Győző végigölelgette a Tranziton a vezető fideszeseket Rogán Antaltól Deutsch Tamásig.
Karácsony Gergely szerint a főváros támogatása nélkül nem lett volna atlétikai vb Budapesten, de Szőllösi György szerint Karácsony „csak a babérok learatásánál bukkant föl”, de mindegy is, mert most már jöhet az „áhított budapesti olimpia”.
Már ami az időjárást illeti.
Mire megjelent a tanév rendje, a pedagógusok többsége felvette a munkát az iskolákban – de nem ez a legnagyobb baj a rendelettel. A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint olyan oktatási döntések születnek, amelyeknek egyelőre nem látszanak a következményeik.
Szobát harminc-, lakást hatvanezer forinttól is bérelhetünk a fővárosban. Lakókocsi az erdőben, lakás 8 négyzetméteren, ablak nélküli szoba 80 ezerért a nyár végi albérleti kínálatban.
A Spiegel és a ZDF oknyomozó cikke részletesen mutatja be azt, amit az Északi Áramlat vezeték felrobbantásáról tudni lehet. Az ügy kulcsa egy rozoga vitorlás lehet. A nyomozáson nagyon sok múlik, a következmények világpolitikai szempontból is jelentősek lehetnek.
A házelnök azt mondta: a szobor „hirdesse mindenkinek Magyarországon, hogy a távoli Keleten él egy rokonunk, a kirgiz nemzet, amely megmaradt, mert megőrizte az emlékezetét, megőrizte nemzeti eposzát, a Manaszt, amely a következő ezer évben is megőrzi a kirgiz nemzetet”.
Villanykörték a helyükön vannak már? Van tábla, kréta, szivacs, vagy majd lesz valahogy? Jolán néni írt már körlevelet a hiányzó függönyökről?
A lap forrásai szerint várhatóan a Trafalgar Square melletti magyar kulturális központban lesz a Mathias Corvinus Collegium fióktelepe.
Igen, jól olvasták.
A szatír állítólag angolul beszélt.
A borkaista politikus egy dologtól fél a történtek után: a karaktergyilkosságtól.
Vagyis a muszlim nők egy része által viselt, bő és földig érő – arcot és fejet egyébként nem takaró –köntös viselését.
A kínai kapcsolatok helyrehozásán szeretne dolgozni.
Azt akarják, hogy délután öttől már ne érkezhessenek turistabuszok az osztrák városba, amiről állítólag a Disney Jégvarázsának királyságát, Arandelle-t mintázták.
Voltak lehetséges észlelések, de a vágyálmok és a valóság szétválasztása még beletelik egy kis időbe.
Joseph Rosenbaum hagyatékának kezelője keresetet nyújtott be Rittenhouse és több rendőr ellen is. Kártérítést követelnek.
A cég a világ legeladósodottabb ingatlanfejlesztője, és központi szereplője a kínai gazdaságot fenyegető ingatlanpiaci slamasztikának.
A mesterséges hó előállítása szén-dioxid-kibocsátással jár ugyan, de van jótékony hatása.
Az Ophidascaris robertsi általában pitonokban telepedik meg, és még nem volt rá példa, hogy emberben is élősködjön.
Nem árulták el, kicsodát, de a halála körülményeit büntetőeljárásban vizsgálják az ukrán országos rendőrség nyomozói.
Az Opendatabot 2022. február 23-án – egy nappal az Oroszország Ukrajna elleni háborújának megindítása előtt – még 20 881, Ukrajnában bejegyzett cégnél talált „orosz nyomot”.
Oroszország anyácskázott.
Magyarországon egyre nagyobb kockázatot vállal, aki kiáll a saját vagy mások jogaiért, szabadságáért, az igazságért. A TASZ Szabad-díja már öt éve pont azokra hívja fel a figyelmet, akiket sem a propaganda, sem az egzisztenciális fenyegetettség nem tud eltántorítani. Idén két kategóriában is az olvasók döntenek.
Természetesen készült közös fotó Szijjártó Péterrel is, vele fotózkodott Muri Enikő is, aki egy kis igyekezettel még az új Tóth Gabi is lehet.
Tarr Béla mellett Makk Károly, Janisch Attila és Jeles András fontos alkotótársa is volt.
Sepsi Enikő visszaállítaná a rektor hagyományos szerepét, emiatt távozhatott Szarka Gábor katona-kancellár.
A főpolgármester szerint a főváros támogatása nélkül nem lett volna atlétikai vb Budapesten, Szőllösi György szerint azonban Karácsony „csak a babérok learatásánál bukkant föl”, de mindegy is, mert most már jöhet az „áhított budapesti olimpia”.
A hírhedt futballvezér anyja éhségsztrájkba kezdett.
Nem lehetett annál jobb forgatókönyv, mint ami a holland futóval történt.
Azzal, hogy az első és a legutóbbi dobogós helyezése között 20 év, 5 hónap és 4 nap telt el.
Az olaszok kispadját hagyta ott nem kevés pénzért.
Az ugytudjuk.hu úgy tudja, hogy a meg nem nevezett férfit kábítószer-terjesztéssel és -birtoklással gyanúsítják.
És csapkodtak Rubint Réka fenekére.