Vége az évtizednek, ami minden eddiginél több hasznos, és annál is sokkal több felesleges információval látott el minket. Így hát most talán még fontosabb ez a gyűjtésünk, amivel minden évben összegyűjtjük a felejthetetlen neveket – azokét, akikről évek múlva fogalmunk sem lesz, kicsodák is voltak, de a nevük hosszú időkre az agyunkba vésődött. Ilyen volt
A szolnoki raszta évek óta építkezett szűkebb pátriájában, hogy aztán januárban egy politikai songgal rázza meg Budapestet. Az eredmény magáért beszél. (Rastaphantról azóta nem hallottunk.)
Szabó Richárd foglalkozását akkor ismerhette meg egy ország, amikor a NER nekiment, mert nem volt feltétlen híve a rendszernek. Legutóbb akkor hallhattunk róla, amikor a helyi fideszes képviselő felkérte álfüggetlen ellenzéki jelöltnek.
A régi fideszes politikus az év egyik meglepetésembere volt. Miután megtették az orbánista médiaholding kuratóriumi elnökének, valamiért fontosnak találta közölni, hogy az igényes, jó tollú újságírók a másik oldalon vannak, és bevallotta, hogy hamarabb nézi az Indexet, mint az Origót, és mivel nincs komoly lapja a jobboldalnak, inkább Népszavát és Magyar Narancsot olvas. Még aznap le kellett mondania, Kocsis Máténak pedig levélben kellett megnyugtatnia a jobboldali médiában dolgozókat, hogy igenis igényesek és tehetségesek, övék az intellektuális fölény.
Ő volt az, aki az első meccsén akkora gólt lőtt, hogy első magyarként elnyerte az év legnagyobb góljáért járó Puskás-díjat, ezzel ő lett az első magyar díjazott, ráadásul az összes nyertes közül messze ő töltötte a pályán a legkevesebb időt.
Mészáros Lőrinc hatalmas összeggel támogatta az SMA 1-es típusú betegségben szenvedő Zente gyógyulását, a szülők által elindított országos gyűjtésbe Mága Zoltán is beszállt. Aztán kiderült, hogy Mészáros 120 millióval támogatta az SMA 2-ben szenvedő Leventét is, így mindkét, ritka genetikai betegségben szenvedő gyerek is gyakorlatilag közpénzből kaphatta meg az innovatív génterápiás gyógyszerét.
A ló néz, a csikó lát, egy ország zárta a szívébe Borkai Zsolt győri polgármester hajókázását. Megismertük Rákosfalvy Zoltán ügyvéd nevét, de az Ördög Ügyvédjének kilétére máig nem derült fény.
Ismét idézzük a Magyar Hírlap tusványosi riportját: „Az egy négyzetméterre jutó fontos emberek száma hagyományosan igen magas, s bár az erre a célra felállított VIP-sátor este némileg egy pontra koncentrálta őket, jópáran inkább a mindenkinek elérhető programokat választották. Így futhattak össze sokan Grezsa István kormánybiztossal, hódmezővásárhelyi polgármesterjelölttel a Kriza János sátor néptáncos forgatagában, Dukász Magorral, a Fidesz digitális igazgatójával vagy éppen a Csűrben diákkorunk popzenéjére hajnalban is kitartóan táncoló Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért felelős államtitkárral.”
Ők gyakorlatilag tizedmásodperc-emberek: Schlagmüller Gábor postás mellett Révész Ferenc villanyszerelő is el tervezett indulni a főpolgármester-választáson.
A 200 milliárd forintos Puskás Arénában rendezett nagy, állami ünnepséget beárnyékolta a drámai hír, hogy az Index újságírója, Miklósi Gábor a riportjában megírta, hogy nem állt fel a jobboldalon népszerű Ismerős Arcok Nélküled című száma alatt. A fideszes média azonnal elkezdett őrjöngeni, még azon is felháborodtak, hogy a szöveget a Dzsungel könyve betétdalához hasonlította, pedig korábban maga a dalszerző mesélt arról, abból van az idézet. A közmédia és a Mi Hazánk is rá lett állítva erre, végül pedig Budapesten kitett antiszemita plakátok miatt rendőrségi nyomozás indult.
A kormánypárti médiaelemző januárban a TV2-n, majd márciusban az M1-en elemezte az ellenzéket. Azóta csak a rádióban hallhattuk a hangját. Vajon miért nem szerepeltetik már a tévében?
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.