Jó reggelt, itt a 444 napindító hírlevele, benne például olyan cikkekkel, minthogy
Hírleveleinkre feliratkozni itt lehet.
Ádám Zoltán, a Corvinus egyetem docense etikai eljárásokat indított az egyetem két vezetője és rektora ellen egy hallgatóval kivételező vizsga miatt. Hogy nézett ki a vizsgabotrányként ismert ügy belülről? Hogy menthették föl a vezetőket? Mit mond a botrány a felsőoktatás modellváltásáról?
Sűrű nap volt a hétfő a NER csúcsán is: miközben hétfőn a 444-en bemutatott jachtozós képekre reagálva Mészáros cégbirodalma sietett közölni, hogy „Mészáros úr a nyári szabadságát tölti, közszereplőként is megilleti őt, hogy a magán- és családi életét tiszteletben tartsák”, kiderült, hogy az egykor szebb napokat látott Octogon építészeti magazin fizetett interjúban kérdezett alá Tiborcznak, csak az online kiadásban ezt elfelejtették közölni, míg Pesty László a Lölő-jelenség után a „klán” „áldozatairól” beszélt.
Kedden kiderült, hogy hét hónap alatt összejött az éves hiánycél 87,6 százaléka, és 300 milliárd forinttal rosszabb volt a július, mint tavaly. Megérkeztek a friss inflációs adatok is, eszerint idén júliusban 17,6 százalék volt a fogyasztói áremelkedés mértéke. Apróság, hogy időközben érdekesen alakult a KSH címadási gyakorlata.
Árad a Sajó, több út járhatatlan Borsodban, közben pedig még a hétvégi vihar is okoz gondokat: a Pilisi Parkerdő Zrt. kedden mutatta meg, mekkora károkat okozott a vihar, míg volt biztosító, ahova kétmilliárd forintnyi kárigény érkezett. Az árvíz a régióban nem Magyarországot, hanem Szlovéniát sújtja legjobban, ahol több turisztikai célpont elérhetetlen a magas vízállás miatt.
Hónapokig tartó kellemetlen időhúzás után végül Novák Katalin Sándor Fegyir befogadólevelét, és szintén keddi hír volt, hogy Izland és Magyarország segítségével mentesült egy fehérorosz üzletember az uniós szankciók alól.
Hír volt még itthonról, hogy
Még mindig nem világos, mi történik pontosan a Booking házatáján: mint keddi cikkünkben írtuk, vannak szállásadók, akik 5 millió forintot várnak hiába, a turisztikai ügynökség és a versenyhivatal is vizsgálódik, a Booking nem siet válaszolni a hozzá fordulóknak.
Dmitrij Gluhovszkij lehetett volna az orosz elnök tanácsadója is. Nem élt a lehetőséggel, élesen bírálta a háborút. Távollétében ítélték el, rajta kívül számos orosz író kényszerült már emigrációba.
Keddi hír volt, hogy többen meghaltak, amikor az oroszok lakóépületeket bombáztak Donyeckben, hogy az orosz főügyészség szerint azért gyújtják fel a toborzóirodákat, mert az ukránok telefonos átverésekkel vesznek rá erre oroszokat, hogy Oroszországba emigrált a volt osztrák külügyminiszter, továbbá hogy Putyin felfüggesztette a barátságtalan országokkal kötött egyes adóegyezményeket. Emellett egy ukrán tisztviselő arról beszélt, hogy minden, ami orosz és mozog a Fekete-tengeren, jogos katonai célpont.
Kristin Harila és Tendzsen Serpa 92 nap alatt megmászta a Föld összes 8000 méternél magasabb hegyét. A rekord bravúros, hegymászószakmai szempontból mégsem ér túl sokat. Helikopteres szállítás, serpacsapatok, oxigénpalackok nélkül nem ment volna.
Írtunk arról is, hogy nem az az igazi kérdés, hogy hadba lép-e a mesterséges intelligencia, hanem hogy mikor. A harci robotok fejlesztése az Oppenheimer-pillanathoz érkezett. Ne legyen túl sok illúziónk, most sem fog másként alakulni a történelem.
A koronavírussal berobbant táv- és otthoni munkavégzés hulláma érezhetően csillapodni kezdett az idei év első felében, a nagy techcégek is sorra rendelték vissza alkalmazottaikat az irodákba. Mi lehetne szimbolikusabb fordulópont ebben a történetben, minthogy kiderült, már a Zoomnál sem lehet kizárólag távmunkában dolgozni.
És hír volt még, hogy