Óvatos reggelt kívánok ezen a havas napon, egy nappal Szenteste előtt! Itt a 444 napindító hírlevelének hétvégi kiadása, amibe az elmúlt hét legfontosabb, legérdekesebb, esetleg legszórakoztatóbb anyagait gyűjtöttük össze.
A miniszterelnök az éves sajtótájékoztatóján azt mondta, Pekingben azért utalt katonai hadműveletként az orosz-ukrán háborúra, mert nem történt hadüzenet. Az amerikai történelemben 1942-ben történt az utolsó hadüzenet, de a hadüzenetek eltűnése egyáltalán nem amerikai sajátosság.
Arról is beszélt, hogy méltatlannak tartaná, ha védekeznie kellene a többszörösére emelt fizetése miatt, szerinte a politikusok fizetését már csak azután rendezték, miután minden más területen végigfutott a bérfejlesztés. Jövőre egyébként ő 858 ezer forinttal kereshet többet, a jövedelme megközelíti majd a 6,6 millió forintot.
Az utóbbi években a kormánytagok között is hódít a mainstream magyarított változata, a fősodratú. A szót egy olyasvalaki honosította meg, aki az 1990-es években még gyökeresen mást gondolt a világról, mint most a Fidesz.
Szijjártó Péter a világpolitika igazságosztója: nincs köpenye, de megvan az a szuperképessége, hogy megmentené a barátait az igazságszolgáltatás számonkérése elől.
Megkérdeztük a Külgazdasági és Külügyminisztériumot, kiket szoktak meghívni Szijjártó sajtótájékoztatóira, de a válaszuk szerint bőven elég, ha egy újságíró Facebookon megnézheti a – Nyugatot médiaszabadságból rendszeresen kioktató – miniszter sajtótájékoztatóit.
Október elején újra átdolgozták a költségvetést, december elején kiderült, hogy hiába. Az MVM-től bezsebelt 100 milliárdok csak kozmetikázásra voltak jók: a bevételek 1600 milliárddal maradtak el az időarányostól, a kiadások 1000 milliárddal túlléphetik a tervezettet. Részletek a negyedik, 66 nap alatt összeomlott költségvetésről.
2014 óta erőteljesen fegyverkezik Magyarország. Takács Lili arról írt, hogy hogyan növeli ez a gazdasági kitettségünket a németek felé, miért nem lett a térség legerősebb hadserege a honvédség, mit lehet tudni a titkosított programról. Ugyanis német fegyvergyárak árasztják el az országot: nemcsak akkumulátorok és autók, hanem harcjárművek, fegyverek, lőszerek összeszerelő országává is válhatunk.
Nagy Márton lecsapta Szijjártó Péter kezéről a világűrt, Rogántól is szerzett területeket, kiütötte egy fontos pozícióból Varga Mihályt, de Nagy nyomulásának még nincs vége, a Habony Árpáddal jó kapcsolatot ápoló Szalay-Bobrovniczky minisztertől vinne el egy zsíros falatot.
Teljes mozgósítás jöhet Ukrajnában, a nőket is besoroznák: kevés az önkéntes, sok a kibúvó, miközben az orosz hadseregbe havonta 20 ezren jelentkeznek.
Putyin nyolcgyerekes orosz családokról nosztalgiázik: az orosz vezetésnek hirtelen fontos lett az országot jó ideje sújtó, a háború által tovább súlyosbított demográfiai katasztrófa. Még a liberális szovjet abortuszhagyományokat is megbolygatnák, csak ne kelljen a valódi problémákkal foglalkozniuk.
Az új lengyel kormány átvette az irányítást a közmédia felett, ami 8 évig szolgált a PiS propagandaadójaként. Bár Jarosław Kaczyńskiék a köztévé székházába vonulva próbálták megakadályozni a műveletet, a kulturális miniszter az összes régi vezetőt lecserélte.
Tóth-Szenesi Attila a Hollandiában élő és tanító Nyíri Pállal beszélgetett arról, hogy mi vezetett Geert Wilders győzelméhez, milyen a hollandok viszonya a bevándorlókhoz, és hogy a Magyarországra nagy számban költözők az elveszett fehér Hollandiát keresik, vagy csak az olcsó megélhetés vonzza-e őket.
A szerbiai ellenzék szerint a fővárosba buszoztatott boszniai szerbek döntötték el a belgrádi választást, két ellenzéki listavezető éhségsztrájkba kezdett, és azt ígérik: mindennap tüntetnek, amíg amíg meg nem semmisítik a választás eredményét.
A gázai háború egyik legfurcsább leágazásában a washingtoni politikusok egy része nekiment az amerikai elitegyetemek vezetésének. Meddig terjed a szólásszabadság, és mibe szólhat bele egy donor? Erről írt Bede Márton.
„Ami elég, az elég” – mondta a brit belügyminiszter, amikor bejelentette a legális bevándorlás feltételeinek szigorítását. Mivel a nővérek, idős- és szociális gondozók jó része az országon kívülről érkezik, gondoskodási válság alakulhat ki.
Diószegi-Horváth Nóra Janice Hallett Karácsonyi színjáték című krimijét ajánlotta, Horváth Bence és Ott Anna pedig az éves top 50-es listát összeállító Könyves Magazin alapítójával, Valuska Lászlóval beszélgetett a Nem rossz könyvek új adásában.