Jó napot! Ebben a hírlevélben (ami nem az egyetlen) a hétvége fontosabb híreit gyűjtjük össze.
Így nézett ki a tömegből a nap, amikor egy ismeretlen nyikhaj a saját pályáján verte meg Orbánt, a kiégett utcai harcost: Szily László végigjárta az összes köztéri programot március 15-én Budapesten, hogy kisszerű hülyeségeken röhögjön, de a tömegből lehetett tanúja annak, ahogy a saját terepén verik rommá az Utcai Harcost, és valami olyan történik, ami 2010 óta nem.
Dobrev Klára szerint az országnak nem Magyar Péterre van szüksége: miért gondoljuk, hogy az Orbán Viktor nélküli Fidesz helyre tudja állítani az okozott károkat, tette fel a kérdést a DK-s politikus.
Magyar Péter arról posztolt, hogy rendőri jelentés készült egy veszekedésükről, Varga Judit ezután családon belüli erőszakról szóló kampányvideót tett közzé – Varga Judit a lemondása óta először nyilvánult meg, amire Magyar úgy reagált: „Nem tudom, mivel zsarolnak, és azt sem, hogy miért teszed ezt a gyermekeinkkel.”
Márki-Zay szerint Magyar Péter nem messiás, ő maga sem volt az, de felajánlotta támogatását: sok sikert is kívánt neki a „kormánydöntési próbálkozásához”.
Akinek a felső tízezerből nincs háza Tihanyban, az már ciki: újabb építkezés háborítja fel a helyieket. 45 villaépületes beruházás kezdődhet Tihany erdős részén. A képviselő-testületi ülésen dühös tihanyiak néztek szembe a polgármesterrel és a beruházó cég képviselőivel.
Az osztrák Spar vezetője szerint a magyar kormány részesedésen keresztül akarja átvenni a cég tulajdonjogát: azt állítja, Orbán rokona be akart fektetni a magyar leányvállalatba.
Kenyában adott át mintafarmot az agrárminiszter: Magyarország szívesen megosztja a tudását, és reméli, hogy ez hozzájárul ahhoz, „hogy a forradalom és szabadságharc emléknapján mégiscsak az élelmiszer-önrendelkezést, a szabadságot így e téren is közösen ünnepeljük”. Nagy István vetőmagokat is átadott a csádi mezőgazdasági miniszternek.
10 éve csatolta a Krímet Oroszországhoz Putyin, az akkori gyors siker tévútra vihette az orosz vezetés gondolkodását: a Krím elcsatolásának 10. évfordulóján választatja magát újra Putyin – de mi történt tíz évvel ezelőtt a Krímben, és ehhez képest mi történik most?
Putyin nem szerénykedett, 88 százalékos választási győzelmet hirdettek ki Oroszországban: korábbi versenytársai halottak, a békepártiak el sem indulhattak, a megmaradt álellenzéki riválisok nem is kritizálták az orosz diktátort.
A német oktatási miniszter szerint fel kell készíteni a diákokat a háborúra: Bettina Stark-Watzinger szerint a gyerekeknek tisztában kell lenniük azzal, milyen veszélyek fenyegetik szabadságukat.
Dmitrij Medvegyev azt mondta, a román, mint ismeretes, nem is nemzet, hanem életforma: az exelnök kiakadt, mert az EP szerint vissza kellene adniuk az oroszoknak a több mint egy évszázada elsinkófált román aranytartalékot.
Navalnij özvegyének felhívására tömegesen mentek el érvénytelenül szavazni, vagy éppen Navalnij nevét a lapra írni oroszok.
Trump szerint ha nem ő nyer, soha többé nem lesz választás az USA-ban, és azt is mondta, hogy ha veszít, vérfürdő lesz az autóiparban.
Tucker Carlson könnyedén belelépett egy messziről bűzlő átverésbe: simán adásba engedte volna a Katalin hercegnéről szóló kamuinterjúját, de a prankelőkbe több felelősségérzet szorult, mint a világ tán leghíresebb tévésébe.
A walesi miniszterelnök lett az első fekete kormányfő Európában: Vaughan Gething az egykori brit gyarmaton, Zambiában született, apja egy dél-walesi állatorvos, anyja egy lusakai csirketenyésztő.
Az EU ad 7 milliárd eurót Egyiptomnak, hogy tartsa távol a bevándorlókat Európától: bár a magyar kormány ennek ellenkezőjét állítja, az EU akár a legdurvább módszereket is kész finanszírozni a tengeri migráció csökkentése érdekében, Törökországtól Tunéziáig.
Moziba ment az Origo szoftpornószakírója, hogy megírhassa az évezred kritikáját a Rákay Philip-féle Petőfi-szuperfilmről: vannak még, akik felismerik és értékelni is tudják az igazi művészetet, bárhogy hőbörögnek a dollárcseléd Gyurcsány-legények.
A Zeneakadémia, a miniszter, a teljesítmény és a hazaszeretet: a diákok lesznek azok, akik a jövőben megteremtik majd a feltételeket, hogy a Zeneakadémia, ez a folyamatosan külső-belső nehézségekkel küzdő, csodálatos intézmény normális körülmények között működhessen – írta Fazekas Gergely.
L. Simon László azt mondta a Petőfi-filmről, hogy ez nem egy kurzusfilm, nem egy aktuálpolitikai üzeneteket sután megjelenítő alkotás, hanem egy akciódús játékfilm.