Jó reggelt, itt a 444 napindító hírlevele. Olyan cikkekkel tegnapról és ma reggelről, mint például:
Hírleveleinkre itt lehet feliratkozni.
Éppen akkor zár be a Tiborcz István kastélya szállodaként, amikor a magyar államnak már nincs pénze minden őrültségre. Az értelmes üzemeltetési terv nélkül felújított kastélyokat eközben államközeli vállalatokra sóznák rá. Kedd reggeli cikkünk bemutatja, hogy ez mennyire tűnik életképes ötletnek.
Ádám Zoltánt tavaly októberben rúgták ki a Corvinusról. Ügyvédje szerint ez megtorlás volt, hivatalosan viszont azért távolították el, mert egy vizsgálatban nem működött együtt a kancellárral. Ádám szerint enyhén gondatlan volt, a Corvinust képviselő ügyvédek viszont új érvet hoztak a védekezése ellen. Helyszíni riport a hétfői tárgyalásról.
Hír volt hétfőn, hogy már a rendőrség vizsgálja az atlétikai szövetség és Deutsch Tamás unokaöccsének szerződéseit, Orbán támogatását kérte Karácsony a lakhatási programjához, és hogy a Belügyminisztérium szerint mindenkit el tud látni az állami egészségügy, csak az ellátás időpontja kérdéses. A Politico közben arról írt, hogy Orbán az EU számára is költséges ajándékot készülhet Trumpnak adni.
Jó hír a nemzeti konzultációk rajongóinak, hogy hamarosan jöhet az újabb kör, ezúttal a „gazdasági semlegességről." Hétfőn emellett Nagy Márton bemutatta a turisztikai csomagját, megjelentek a részletek arról, hogyan használhatnánk fel a nyugdíjmegtakarítást lakáscélra, kiderült, hogy 298 milliárd forintot nem rezsivédelemre költött el a kormány a rezsivédelmi alapból tavaly, és hogy senki nem akarta ötmilliárdért az egyik utolsó nagy tihanyi ingatlant.
Folytatódott hétfőn a MÁV-HÉV-SAGA is: a vasúttársaság igazgatója, Hegyi Zsolt egy fideszes lapnak beszélt arról, hogy járműhiány ugyan van, de még nincs döntés új menetrendről, és Vitézy szerint az interjúban a MÁV vezetője két ponton is cáfolta Lázár miniszter korábbi kijelentéseit. Majd kora délután Hegyi már arról posztolt, hogy semmiféle menetrendváltozás nem lesz 2025-ben a HÉV-eknél.
Az eddigieknél is fenyegetőbb jövőképet vázolt fel hétfőn Bruno Kahl, a német hírszerzés vezetője, aki szerint Oroszország közvetlen konfrontációra készül a NATO-val, és a támadásra akár már a 20-as évek végéig sor kerülhet. Közben a szokásos forgatókönyvtől eltérően ezúttal nem valamelyik szuverenista jobboldali kormánnyal van konfliktusa menekültügyben az Európai Uniónak, hanem a centrista néppárti Tusk vezette Lengyelországgal, miután Varsó ideiglenesen fel akarja függeszteni a menedékjogot.
Oroszország-szakértő vendégszerzőnk arról írt, hogy a kivándorlás nem csak kockázatos, hanem drága is az oroszoknak. Ráadásul nem kell ahhoz átállt titkosügynöknek vagy ellenzéki politikusnak lenni, hogy a szolgálatok klasszikus, vagy újszerű módszerekkel zaklassák a külföldre távozókat. Hír volt még az országból, hogy katonai szövetséget kötött Putyin Észak-Koreával, valamint hogy hiába szavalt Puskint, három év büntetőtelepre ítéltek egy francia kutatót Moszkvában.
Közben Kína óriási hadgyakorlatot tart Tajvannál, teljesen bekerítették a szigetországot, Donald Trump pedig akár a hadsereget is bevetné a választás napján. Hír volt még a világból, hogy
A Hindenburg Research jelentése szerint az itthon is népszerű Roblox évek óta félrevezető módon felfújja a számait, mindeközben pedig csökkentették a moderálási költségeket, amivel veszélyeztetik a platform felhasználóit, a gyerekeket. Az oldal egyik moderátora azt mondta, ha tehetné, egy gyereknek se engedné, hogy a Robloxszal játsszon.
Oktoberfest
Fényképes beszámoló a magyar és német szabadidős kultúra szerelemgyerekéről, az ország egyetlen medencés Oktoberfestjéről.
Múlt héten visszavonult minden idők legnagyobb balkezes teniszezője, a hét elején megjelent terjedelmes cikkünkben pedig összefoglaltuk, miért volt akkora játékos: Rafael Nadal több mint 20 éves pályafutása alatt újradefiniálta a sportágat, és soha nem látott dominanciát épített ki salakon. Közben pedig egyetlen ütőt sem tört el.
Sporthír volt még, hogy a magyar labdarúgó válogatott simán nyert Boszniában.
Daron Acemoglu, Simon Johnson és James Robinson kapták a közgazdasági Nobel-emlékdíjat.