Jó reggelt, csodás hétvégét kíván a hétvégi hírlevél! Öntsön el mindenkit a boldogság! Jöjjenek a hét kiemelt anyagai!
Összeszámoltam, és legalább 20 cikket írtunk Magyar Péterről az elmúlt 5 napban. És ezzel szerintem még visszafogottak is voltunk lappiaci vetélytársainkhoz képest. Nem fogok most végigmenni ezeken, pedig voltak erős anyagok az ügyészségi sajtótájékoztatótól a kollégánknak küldött sms-ig. Ajánlok viszont két véleménycikket: az elsőt Bede Márton írta a kiábrándult fideszesek legendájáról, a másikban Gazda Albert gondolkodik a „magyar Zelenszkij” keltette csodavárásról.
Sztrájk van az Operaházban, igen sztrájk van, és mi is ott voltunk a Don Giovannin, amikor kitört - riportozott Szily László, aki megjósolta, hogy péntek este egyezség születhet Ókovács főigazgatóval, ami meg is történt.
„Az állammal van baj, hogy ezt megengedi” – mondják a kiborult futárok, akik szerint olcsó munkaerő hígítja a piacot, az adózási környezet pedig a futárok pénztárcáját érinti rosszul.
Csak a kötelező minimumot nyújtja az állam az ukrajnai menekülteknek, így felértékelődik a civil és a nemzetközi szervezetek szerepe.
Pölöskei Gáborné hetek óta Áder János mögé bújva hallgat a bicskei gyermekotthon 2011-es vizsgálatáról. És hiába állítja Orbán, hogy ez az alaphelyzet, nem Demszky nevezte ki először a bicskei gyermekotthon vezetőjének a pedofil Vásárhelyi Jánost.
Tüntettek a Déli Körvasút és a mini-Dubaj ellen is. A rákosrendezői beruházás területét alaposan körbejártuk és -videóztuk.
Interjúztunk Vitézy Dáviddal, aki magabiztosan állítja, hogy közte és Karácsony Gergely között dől el a főpolgármester-választás.
Hétfőn még azt elemeztük, hogy mi történt az orosz elnökválasztáson, és mit várhatunk Putyintól újabb győzelme után? Aztán péntek este jött a hír a brutális moszkvai terrortámadásról, amelyet az Iszlám Állam vállalt magára, de közben az orosz és ukrán vezetés egymást vádolja.
Csak Bosznia-Hercegovinával kapcsolatban hozott érdemi döntést az Európai Tanács. A konfliktusos témákban nem tudtak megegyezni az uniós állam- és kormányfők, és ez egyiküket sem zavarta igazán.
Azerbajdzsán háborúval fenyegeti Örményországot, az oroszok helyett Európában keres szövetségeseket Jereván. Egyszerre mondják, hogy még sosem álltak ilyen közel a tartós békéhez, és hogy napokon belül ismét háború törhet ki. A harcok kiújulásának elkerülése érdekében az örmények területek átadására kényszerülnek.
A szlovák elnökválasztáson is összecsap a baloldali-populista erő a nyugatos-liberális oldallal. A zászló Robert Fico koalíciós társának, Peter Pellegrininek áll.
Megírtunk mindent a Kate-gate-ről, aztán péntek este Katalin hercegné bejelentette, hogy rákos.
A hetet egy remek Marco Rossi-interjúval kezdtük, aztán a szövetségi kapitány vezetésével péntek este a törököket is legyőzte a válogatott.
De beszámoltunk a magyar foci igazi csodájáról, az 1,6 milliárdos profitot termelő Felcsútról is, illetve bemutattuk, mi történik, ha a NER felbukkan egy futballcsapatnál.
Az Oscar-díjas Szegény párák magyar stábtagjaival beszélgettünk Jorgosz Lantimosz rendező furaságáról, hogy milyen érzés amikor három héttel a premier előtt döntenek arról, hogy fekete-fehér lesz a film első része, és hogy mi került kétmillió dollárba csak egy díszleten.
Tényleg védeni kell a készpénzt? Mennyire készpénzhasználó a magyar, megéri-e a zsebünkben csörgetni az aprót és cihába varrni a nyugdíjat, és persze a legfontosabb: mibe kerül mindez nekünk? Ezeket járjuk körül a Newsroom legújabb adásában Haász Jánossal, a 444 gazdasági újságírójával és Argyelán Józseffel, a Bankmonitor vezető elemzőjével.
Erre a hírlevélre és hasonszőrű barátaira itt lehetséges feliratkozni.