Cikkeink a Körben
A Kör a 444 előfizetői programja. Itt megtalálod minden olyan tartalmunkat, amihez csak előfizetőink férhetnek hozzá.
Mihail Hodorkovszkij a 444-nek: A Putyin utáni időszakban nagyon veszélyes lesz az orosz politikában részt venni
Mihail Hodorkovszkij a Globsecen adott interjút a 444-nek. A Londonban élő orosz ellenzéki politikus szetint Putyin év végén, vagy jövő év elején felfüggeszti a harci cselekményeket Ukrajnában. Egy Putyin utáni Oroszországban a mostaninál veszélyesebb lesz részt venni a politikában, a nyugati „elvárások” egy jövőbeli demokratikus, egységes Oroszországról pedig nem fognak megvalósulni.
Lehet, hogy mi nem állunk háborúban Oroszországgal, de Oroszország háborúban áll velünk – Ben Hodges a 444-nek
Ben Hodges az Európában állomásozó amerikai szárazföldi erők korábbi főparancsnoka, jelenleg a transzatlanti biztonságpolitika egyik legelismertebb katonai elemzője. A Globsecen arról kérdeztük, mire alapozza, hogy közelebb vagyunk az ukrajnai háború végéhez, mint a kezdetéhez, és beszélhetünk-e még az USA-ról, mint Ukrajna szövetségeséről?
A dinók sorsára figyelmeztetve tervezi minden idők legnagyobb tőzsdei belépését Elon Musk űr-AI vállalata
Egyelőre csak égeti a pénzt a SpaceX, ami mára sokkal több, mint egy űrvállalat. A tőzsdére vitellel mégis 1,75 billió dolláros értékelést céloztak meg, amivel rögtön a Wall Street hetedik legértékesebb cége lehetnének.
Borízű hang #273: Hiláriusz visszatér – A futballromantika városában virul a fityula
Hiláriusz egyre forróbb. 1248 játékos lesz a vébén, abból hárman játszanak Magyarországon. Forradalmi újítások biciklis pisilésben. Dezodorellenes népi kezdeményezés. Rogán hiába metrózik. Horror tücsökárak.
Az Orbán-rendszer „nemzeti bajnokai” rosszul és drágán dolgoztak, nem adtak lendületet a gazdaságnak
Orbán 16 év alatt átrendezte a tulajdonviszonyokat a magyar gazdaságban, de ettől semmi sem lett jobb. A magyar vállalatok nem elég termelékenyek, és ez az egyik legfőbb oka a magyar gazdaság stagnálásának. Idiótán használtuk a támogatásokat, nincs tudás, nincs márka, nincs piac. Hogyan tovább?
Borízű hang #272: Hiláriusz metropolita és a bőrszivarszoba titka
Kifizetjük a BL-döntőt alvállalkozóit is. Ugron Zsolna dicsérete. El a kezekkel a hódmezővásárhelyi Rapcsák-szobortól! Je suis szivarszoba. A Piszkos Fred-szinten sittes arcok gyűjtögetése volt Orbán hobbija. A Navracsics-volkssturm.
„Ferrari a levegőben” – élőben néztük meg, mit tudnak az ukrán elfogódrónok, amikért a fél világ sorban áll
Ukrajna feltalálta a csapásmérő drónok ellenszerét, rémálmot hozva ezzel a háborús kiadásokat számoló orosz könyvelőknek. Ilyen technológiát és tudást akar most vásárolni az Öböl-monarchiáktól a NATO-ig mindenki.
Ukrajna úgy átvette a kezdeményezést a fronton, hogy a győzelem napi parádét is már Zelenszkij ironikus „engedélyével” tartották meg az oroszok
Szakértők szerint a háborúban a kezdeményezést Ukrajna ragadta magához, szinte minden tekintetben egyre nagyobb terheket ró Oroszországra. Az ukránoknál van a drónfölény, egyszerre pusztítják az orosz energetikai infrastruktúrát és a logisztikát, sőt, Putyin szégyenszemre csak Zelenszkij „engedélyével” tudta megtartani minden idők legszegényesebb győzelem napi parádéját.
AI a fronton: aranyat ér az ukrán harctéri adatvagyon, amit most megnyitnak a partnerek előtt
A harctéri adatok stratégiai erőforrássá váltak Ukrajna számára, amely a világ legkiterjedtebb valós harctéri adatkészletét halmozta fel. Ezeket a képeket és videókat amiket olyan körülmények között gyűjtöttek, amelyeket semmilyen szimuláció nem képes visszaadni. Ez az adathalmazt kínálnák fel a partnereiknek, persze nem ingyen.
Ez volt az Orbán-rendszer legundorítóbb szervezete
A független sajtó lejáratására, majd vegzálására létrehozott, évi több milliárdba kerülő sóhivatalnál kommunista ügynökök terjesztették a Nyugat-ellenes propagandát. Ez a Szuverenitásvédelmi Hivatal rövid története.
70–30
Több évtizedes pletyka, hogy a Fidesz és az MSZP egykor megállapodást kötött a lenyúlt pénzek elosztásáról, így annak is jutott mindig, aki épp nincs kormányon, egymást pedig értelemszerűen nem piszkálták. Ezt a legendát erősítette meg egy konkrét helyi ügyben az ügyészség most, az önkormányzati letartóztatásoknál.
Úgy osztogatta a diplomata útleveleket Szijjártó hivatala, mintha kötelező lenne
Új nevek: kaptak diplomata okmányt a külképviseleteket karbantartó cég vezetői, a volt Honvéd-tulaj Bozó Zoltán és kollégái, de még a trieszti kikötőprojekttel megbízott vállalat vezetője is. A Külügyminisztérium kezdeményezte a papírok visszavonását.
Takaró Mihály a Karmelitából járt zsidózni az egri egyetemre, mostanra fellázadtak az oktatók
Órákra és vizsgákra akart beülni Orbán irodalmi korifeusa, hogy ellenőrizze, a tanárok valóban az ő agymenéseit tanítják-e. Az egész tanárképzést átformálta volna, de az egyházi fenntartásba került egri egyetemen máshol is súlyosan csorbul az autonómia.
Akár be is szánthatják az MCC-t, a NER szürke eminenciása alkudozni próbál
Nem államosítás a kiszervezett közvagyon visszavétele, bíróságon sem lenne sok esélye a KEKVA-knak. A fideszes káderképző már tárgyalna, új korszak jöhet a modellváltó egyetemeknek is.
A modellváltó egyetemek nem kerülnének vissza az államhoz, de a KEKVA-s rendszert már Merkely is átalakítaná
Hankó Balázs remek gyógyszerész, csak az a baj, hogy megkapta a kultúrát, amihez nem ért - mondta a 444-nek a Semmelweis rektora saját korábbi helyetteséről. Szerinte az egyetemi kuratóriumok túlpolitizáltak és túlterjeszkedtek, ő az osztrák modellre térne át.
Olyan természetes, mint egy 5 percen belül érkező Magyar Péter-komment: bejártuk a Biodómot, amit mindjárt megnyitnak
Tudtad, hogy Németh Szilárd megevett egy egész dinoszauruszt és a Városligetben hagyta a bőrét? És még nem is ez volt a legnagyobb felfedezésünk Magyarország legnagyobb félkész épületének bejárásán. Még 4 hét és te is megnézheted, mi épült a pénzedből.
Megállt az élet: Szoboszlai outfitet villantott. De milyet?
Ember nem várhat többet attól, ha megvillantja az új cuccait. Szoboszlainak egy jó éve tényleg minden bejön, de ennyire az Arsenal elleni szabadrúgása sem sikerült tökéletesre.
A hely, ahol olyan puha minden, mint Orbán Viktor a választások óta – nagyon fast kicsit food a Mama Goulashban
A Dob utcai turistaétterem szuperképessége, hogy jóllakhatsz annyi idő alatt, mintha láncburgereznél, de asztalnál ülsz, tányérból eszel, és külföldiül beszélő pincérek sokasága mosolyog rád folyamatosan. Kalória és kapitalizmus, 4. fejezet.
Lakktangás rúdtáncosokkal búcsúztatta a NER-t Mészáros Lőrinc fesztiválja
Az Alcsúti Arborétumban tartott Vál-Völgyi Zsúrból a tsz-be száműzött Vál-Völgyi Fesztivál lett. Curtis, Rúzsa Magdi, Bruno x Spacc és a többiek ott voltak, a VIP-szekció viszont már hiányzott.
Szombathely Rózsadombjának indult, most az udvarra se mehetnek ki a súlyos azbesztszennyezés miatt
Mindenki összevissza építkezhetett az oladi platón, ahol április elején derült ki: évekkel korábban azbeszttel szennyezett kövekkel borították az utat.
Álomsusnya, csodadzsindzsa: ezért volt hülyeség a tervpályázat, és ezért kéne városi vadonként megtartani Rákosrendezőt
A régi Kopaszi-gát és a Népsziget természetközeli rozsdás-olajos hangulatát felidéző punkmennyország és bécsi mintájú pupup-park jöhet létre Rákosrendezőn. A házakat meg gyorsan el kéne felejteni. Bejártam a területet és egyből bele is zúgtam.
Borízű hang #273: Hiláriusz visszatér – A futballromantika városában virul a fityula
Hiláriusz egyre forróbb. 1248 játékos lesz a vébén, abból hárman játszanak Magyarországon. Forradalmi újítások biciklis pisilésben. Dezodorellenes népi kezdeményezés. Rogán hiába metrózik. Horror tücsökárak.
Ez volt az Orbán-rendszer legundorítóbb szervezete
A független sajtó lejáratására, majd vegzálására létrehozott, évi több milliárdba kerülő sóhivatalnál kommunista ügynökök terjesztették a Nyugat-ellenes propagandát. Ez a Szuverenitásvédelmi Hivatal rövid története.
„Nem tudtam katonai indokkal megmagyarázni a pusztítást” – izraeli katonák beszámolói a gázai és dél-libanoni háborúról
Súlyos visszaélésekről és fokozódó érzéketlenségről szólnak a Gázában és Dél-Libanonban szolgáló izraeli katonák vallomásai. Közben a túlterhelt hadsereg és az ultraortodoxok sorozása körüli vita már Netanjahu kormányát is megrendítheti.
Hiába próbálják kicsinálni az oroszok az örmény miniszterelnököt, csak segíteni tudnak neki a választások előtt
A harmadik ciklusára pályázó Nikol Pasinján töketlen ellenzéke nem jelent érdemi kihívást. Az a kérdés, hogy az ukrán forgatókönyveket is emlegető Putyin beválthatja-e később a súlyos fenyegetéseit.
70–30
Több évtizedes pletyka, hogy a Fidesz és az MSZP egykor megállapodást kötött a lenyúlt pénzek elosztásáról, így annak is jutott mindig, aki épp nincs kormányon, egymást pedig értelemszerűen nem piszkálták. Ezt a legendát erősítette meg egy konkrét helyi ügyben az ügyészség most, az önkormányzati letartóztatásoknál.
Úgy osztogatta a diplomata útleveleket Szijjártó hivatala, mintha kötelező lenne
Új nevek: kaptak diplomata okmányt a külképviseleteket karbantartó cég vezetői, a volt Honvéd-tulaj Bozó Zoltán és kollégái, de még a trieszti kikötőprojekttel megbízott vállalat vezetője is. A Külügyminisztérium kezdeményezte a papírok visszavonását.
Nem a tettest, hanem az áldozatot bilincselték meg a rendőrök
Megrázta Nagy-Britanniát a 18 éves Henry Nowak meggyilkolása. A szélsőjobb fehérellenes elfogultsággal vádolja a rendőrséget, míg a kormány szerint csak megpróbálják saját céljaikra felhasználni a tragikus történetet.
Olyan természetes, mint egy 5 percen belül érkező Magyar Péter-komment: bejártuk a Biodómot, amit mindjárt megnyitnak
Tudtad, hogy Németh Szilárd megevett egy egész dinoszauruszt és a Városligetben hagyta a bőrét? És még nem is ez volt a legnagyobb felfedezésünk Magyarország legnagyobb félkész épületének bejárásán. Még 4 hét és te is megnézheted, mi épült a pénzedből.
„Kizárólag a kuratóriumi tagok jóindulatán, pillanatnyi hangulatán múlott, hogyan működik egy egyetem”
Az egyetemi élet szereplői összeültek megosztani a Fidesz-kormány alapítványosításából fakadó traumáikat, miközben a Tisza-kormány reformokkal készül az EU-s milliárdokért. A MOME HÖK nem akar több politikát az egyetemen, Debrecenben az átállást túlélő kinevezettektől tartanak, a téma kutatói szerint pedig nem feltétlenül kell mindent visszacsinálni.
Az EU-nak most már tényleg elege lett a kínai termékdömpingből, feszültebb időszak jöhet Brüsszel és Peking között
Évek óta ismert probléma, hogy a kínai gazdaság túltermelése hogyan gyengítheti tovább az európai ipart, de az érdemi fellépés eddig elmaradt. Most már a németek sem várnának tovább a válasszal, amire szinte biztosan érkezhet kínai retorzió is.
Takaró Mihály a Karmelitából járt zsidózni az egri egyetemre, mostanra fellázadtak az oktatók
Órákra és vizsgákra akart beülni Orbán irodalmi korifeusa, hogy ellenőrizze, a tanárok valóban az ő agymenéseit tanítják-e. Az egész tanárképzést átformálta volna, de az egyházi fenntartásba került egri egyetemen máshol is súlyosan csorbul az autonómia.
A rendszerváltás sürgetése: mi legyen a Kossuth-díjjal?
Végre lehetőség van megtisztítani a közéletet, a kultúra terén az újrakezdés egyik legjobb szimbóluma lehetne a szocializmusból ránk maradt, az utóbbi években egyre kínosabbá vált Kossuth-díj felülvizsgálata,vagy megszüntetése.
Brutális veszteséget hoztak össze a hazai akkugyárak, miközben elküldtek 1500 embert
Nehéz időket él a hazai akkugyártás, amit Orbánék a magyar gazdaság legújabb csodafegyverének szántak. Volt gyár, ami százmilliárd forint feletti mínuszban zárt.
Nagyon kell sietnie a kormánynak, ha a Magyar Péter által bejelentett uniós források egészét le akarja hívni
Bár a miniszterelnök kész tényként tálalta, hogy az ország hozzájut a mintegy 6000 milliárd forinthoz, a helyzet nem ennyire egyszerű. A források megérkezését intézményi és időbeli tényezők gátolhatják, miközben vannak tételek, amikről még nem állapodott meg a kormány az Európai Bizottsággal.
Az Orbán-rendszer „nemzeti bajnokai” rosszul és drágán dolgoztak, nem adtak lendületet a gazdaságnak
Orbán 16 év alatt átrendezte a tulajdonviszonyokat a magyar gazdaságban, de ettől semmi sem lett jobb. A magyar vállalatok nem elég termelékenyek, és ez az egyik legfőbb oka a magyar gazdaság stagnálásának. Idiótán használtuk a támogatásokat, nincs tudás, nincs márka, nincs piac. Hogyan tovább?