Választás 2024
A 2002-es Fidesz módszereit idézi Magyar és a Tisza mozgalmi politikája, görbe tükröt tartva a magát egyre inkább elbarikádozó miniszterelnök elé.
A magyar választó 2006 óta újra és újra átéli, hogy a Fidesz fölényesen megnyeri a sorsdöntő, legvégső, apokaliptikus választást. De vajon ki lehet-e szállni az időhurokból? Színes, magyar vígjáték.
Hatvannéggyel kevesebb polgármesterük lesz ősztől, a képviselőik száma csaknem negyedével csökkent. A visszaesés egyik oka lehet, hogy sokan függetlennek vagy civilnek álcázva indultak.
Donáth Anna minden idők egyik legőszintébb magyar pártelnöke volt, de ez kevés volt ahhoz, hogy növelje a Momentum támogatottságát. A választási kampányban mindent arra tett fel, hogy milyen fontos munkát végeznek az EP-ben Cseh Katalinnal, csakhogy ez a választókat nem érdekelte.
Volt polgármester, akinek sikerült harmadiknak lennie, és olyan is, aki alig tudott több szavazatot szerezni, mint a szexhajón lefilmezett elődje, mégis kikapott, mások fideszes belharcokban estek el. Az önkormányzati választás legnagyobb bukásai.
Az LMP főpolgármester-jelöltje sajtótájékoztatón mutatta be az elemzésüket a budapesti szavazatokról.
Keresztes László Lóránt választ vár a kérdésre.
A Tisza párt alelnöke hashtagfelhővel és egy Ákos-idézettel búcsúzott barátnőjétől.
Mindenki arra vár, hogy vajon sikerrel jár-e Vitézyék fellebbezése, és újraszámolják-e a főpolgármester-jelölti szavazatokat. Utánajártunk, hogy mi történik ilyenkor az urnákkal, ki őrzi őket, és kik lesznek a következő napok főszereplői. Az NVI elnöke a 444-nek azt ígérte, ha úgy alakul, a sajtó jelenlétében számolnak újra.
„Megkapta az igazságügyi miniszter férjének kijáró udvariasságot, de egész egyszerűen nem volt soha a radarunkon.”
A laphoz nem jutott el Orbán Viktor üzenete, miszerint ők(?) már „kívül vannak ezen az egész háborús pszichózison”.
Megvan, kik szavaztak ilyen nagy számban Vitézyre, és a részletes adatokból az is kiderül, miben nem követték Magyar Pétert a választói. A szavazóköri adatokból rajzolódik ki, mi döntötte el minden idők legszorosabb főpolgármester-választását.
Mit csinál most például a fővárosi közgyűlésben a Tisza, és egyáltalán hol tetőzik a párt népszerűsége? Milyen mozgások lesznek a Fideszben, a kormányban ahol máris lemondott egy miniszter, és a megszűnés szélére került kisebb ellenzéki pártokban?
A Fidesz alelnöke igyekszik megmagyarázni a rettenetes eredményt, és ebbe a miniszterelnököt is belerángatja. Szavai alapján Csepelen a szavazók 90 százaléka mondott nemet a békepárti egységre.
Tényleg meglepően sok az érvénytelen szavazat a főpolgármester-választáson, bár ennek bőven van magyarázata.
A 30 ezer lakosnál népesebb városok közül hat olyan volt, ahol az EP-választáson a Tiszára többen szavaztak a Fidesznél.
A baloldali pártok hatszázezer szavazót veszítettek 2019-hez képest, a DK-MSZP közös listája és a Momentum 20 százalékot rontott. A Fideszre többen szavaztak, de így is 8 százalékot bukott. A fővárosban a Momentumot, a legtöbb helyen Gyurcsányékat intézte el a Tisza. De volt egy megye, ahol a Fidesz bukta a legnagyobbat.
A Fidesz eredményváróján kérdeztük a műsorvezetőt, miért nem kérdezett rá Varga Juditnál arra, amit Magyar Péter hangfelvételein mondott.
Érkezik a fideszes elit a Bálnába. Gyenge budapesti politikáról, Magyar Péter által felszított indulatokról, merényletről, és a politikai családhoz való ragaszkodásról is beszélgettünk
Szentkirályi Alexandra leszedése túlmutat azon az kérdésen, ki lesz Budapest főpolgármestere a következő 5 évben.
Vitézy állítja, nem volt ilyen terv. Csakhogy a tervet rég nem nála, hanem a Karmelitában írják. Karácsony megbuktatásáért bármekkora árat kész megfizetni a Fidesz.
Az orbánizmus némely területen elérte a legperverzebb diktatúrák szellemi szintjét, de hatalmi gépezete kifinomultan és pontosan működik, iszonyú erőforrásokat fölemésztve szállítja a szavazatokat. Most is így lesz. A rendszer fárad, de bőven van még tartaléka.
Színkavalkád, betűtenger, választók befolyásolása és megtévesztése: bejártuk a pesti körutat, hogy megtudjuk, ki mivel igyekszik voksolásra bírni a budapestieket. Látta valaki Deutsch Tamást?
Orbán a Békemeneten azt mondta, senki sem pihenhet, mert élet-halál kérdésről van szó, legfontosabb minisztere mégis egy londoni luxusszállodában töltötte a szombat éjszakát. Megkérdeztük Rogán Antaltól azt is, hogy húzatott-e ki adatokat a Völner–Schadl-ügy nyomozati anyagaiból, ahogy Varga Judit mondta. A miniszter a Hyde Parkban interjút ígért a 444-nek a választás utáni napokra.
Az unokád, a gyermeked halálos veszélyben forog. De még megúszhatja, tudunk segíteni, nem kerül sokba. Nem kérünk semmi mást, csak a szavazatodat. Azt muszáj, anélkül tömegsírban végzi szegény.
„A gyermekek érdekében és jogaiért kiálló civil szervezetként nem nézhetjük szótlanul, hogy a siker és a győzelem érdekében lassan semmilyen eszköztől sem riadnak vissza egyes pártok és jelöltjeik.”
Soltysiak Edina függetlenként indult volna a választáson.
Egerben 8 polgármesterjelölt indul a választáson. A várost vezető ellenzéki koalíció már 2020-ban szétesett, majd másfél évvel később a helyi Fidesz is darabokra szakadt. A viszonyok annyira kaotikusak, hogy az önkormányzati választásnak nincs egyértelmű esélyese.
A hekkerbotrány bizonyos szempontból a legsúlyosabb dolog, ami Magyarországon a rendszerváltás után történt. De az Orbán-rezsimnek ez a húzása szépen illeszkedik a nyugati szövetségi rendszereket évek óta módszeresen bomlasztó politikájába.
Látványosan megmutatkozott ezen a hétvégén a NER két arca: az elit magángépeken ugrott ki Nyugat-Európába topfutballt nézni, miközben az elkötelezett Fidesz-szavazók az utcán békemeneteltek.
Mindenki pont úgy halkította le önkéntelenül a hangját Magyar Péter említésekor, mint amikor az előző komcsi korszakban Nagy Imre nevét mondta ki az ember. A szeretet jegyében vegyültem el a Békemenet masszájában, hogy együtt figyeljük, ahogy a Főnök ütemet téveszt.
A 10. Békemeneten Deutsch Tamást, Semjén Zsoltot és a Fidesz tábor keménymagját kérdeztük a jövő heti választásokról, Magyar Péterről és a párt háborús plakátjairól.
Pedig nem lehet minden évben menetelni.
Kedden avatják fel a három év csúszással, 5,5 helyett 11 milliárd forintból elkészült geszti kastélyt, a Tisza család egykori otthonát. A kastély a felújítás után a reformátusok tulajdonába és kezelésébe kerül, mivel a család két miniszterelnöke, Tisza Kálmán és Tisza István is az egyház kiemelkedő alakja volt.
Fideszes polgármesterek is sírva fakadnak attól, ahogy a kormány kivérezteti az önkormányzatokat, és miközben csurig telik az agglomeráció, és romokban a közművek, támogatás nincs, csak akkugyár van. Nagyinterjú Csőzik László érdi polgármesterrel.
14 évvel a legutóbbi rendszerváltás után a posztfasizmus a természet részévé vált, és aki boldogulni akar, az nem mehet szembe az időjárás istenével. De nem érdemes azt várni, hogy Magyar Péter olyan legyen, mint Orbán, vagy hogy Vitézy Dávid meg tudjon egyezni az uralkodóval.
Olyan kalamajka lett a választási szlogenre átírt köszöntő táblából, hogy Orbán Viktor személyesen ment el rendet tenni. A balhé rámutat, hogyan uralta le totálisan a jobboldal a magyar falut, ahol már egy évtizede csak az a kérdés, hogy ki a fideszesebb fideszes. Az is kiderül, hogy vannak-e gender-gondok Jándon.
Nincs más a magyar belpolitikában, akit annyiszor vertek volna meg, mint Gyurcsány Ferencet. Nemrég még másfél millió szavazóra számított a DK elnöke, most 360 ezerrel kellett beérnie. Nagypártból lett kispártból még soha nem lett újra nagypárt, szép kihívás előtt állnak a szociáldemokrata hazafiak.