Jó reggel! Folytatom a tegnapi hírlevelet, máris itt van
A hírleveleinkre itt lehet feliratkozni.
A dollárbaloldalozás nem volt elég a Fidesznek a győzelemhez: hiába nyertek tavasszal Jászberényben, most a DK nélküli ellenzék is kétharmaddal verte őket.
Szijjártó Péter elment Davosba, ahol arról beszélt, hogy a következő időszak sokkal rosszabb lehet, mint a hidegháború volt, és már most megmondta, hogy idén is biztosan megdől a beruházási rekord.
Fizetős próbaérettségi miatt vizsgálódik a tankerület egy salgótarjáni gimnáziumban. Tippeket is adtunk a középiskolai felvételi előtti utolsó napokra.
Egy építtetője lenne minden állami építménynek: a Lázár-minisztérium Lázárt tenné az építkezések kulcsfigurájává.
Kósa Lajos ügyvédjéhez köthető cég nyithat bányát Recsken, az ügyben összehívott falugyűlésen egy geológus elmondta, hogy egyébként a kő alkalmatlan arra, amire használni akarják.
Pár 10 ezres köztartozások miatt 2,5 milliós támogatásokat kezdett visszakövetelni a magyar állam olyan nagycsaládosoktól, akik a 2019-ben indult autóvásárlási programban kapták a támogatást. A Magyar Államkincstár szerint jogszerűen járnak el, de ha kell, felülvizsgálják a visszakövetelést.
A 444 olvasói tippeket adtak, hogyan lehetne elnevezni a NER kezébe kerülő Vodafone-t, ami után a Telekom is emeli az árakat.
Napi 160 millió eurót vesztettek az oroszok eddig az olajszankciókon, és februártól még 120 milliót buknak a szankciók második körének élesítésével, miközben az EU tagállamai már csak harmadannyit költenek orosz energiára, mint tavaly márciusban.
A Szabad Európa arról írt, hogy a magyar kormány megint orosz oligarchákat töröltetne a szankciós listáról (szeptemberben is hasonló próbálkozásról számoltak be).
Félt, hogy kivégzik, ezért menekült Norvégiába a Wagner-csoport egykori parancsnoka, aki menedékjogot kért.
Két éve raboskodik Alekszej Navalnij, aki mindenkit biztat, hogy ne adja fel a reményt, a sötétség elmúlik, és Oroszország boldog lesz. Szerinte minden ellenállás számít ezzel a bűnbandával szemben, még ha csak szimbolikus is.
Putyin úgy döntött, az orosz cégek figyelmen kívül hagyhatják a „barátságtalan” országok részvényeseinek szavazatát, illetve hatályon kívül kell helyezni Oroszországban az emberi jogok védelméről szóló európai egyezményeket.
Három nappal a Dnyipro-botrány kirobbanása után a felmentését kérte az ukrán elnök tanácsadója, Olekszij Aresztovics. Közben pár szál virággal emlékeztek Moszkvában a dnyiprói halottakra, azonnal megjelentek a rendőrök, és bevittek négy embert.
Történelmi fordulat zajlik a világ legnépesebb országában: 60 éve először csökkent Kína népessége.
Harry herceg könyve a tökéletes bulvársztori, legutóbb talán az ukrán háború tudta úgy uralni a médiát, mint a Tartalék című önéletrajz.
Miközben Németországban szerves anyagokon alapuló akkumulátort fejlesztettek, aközben Greta Thunberget is őrizetbe vették egy szénbánya elleni tüntetésen Németországban.
Kenya háborút hirdet több millió szövőmadár ellen, amik rárepültek a terményekre, de a kártevők irtására általában használt vegyi anyag veszélyes lehet más fajokra is, miközben Kenyában a szárazság miatt amúgy is ezrével hullanak a nagyvadak. Mindennek tetejébe példátlan hőhullámokat és világszerte felmelegedést hozhat az idén visszatérő El Niño.
A brit kormány vétót emel a nemi önazonosság jogi megváltoztatását könnyítő törvény ellen, az 1999-es alkotmányos reform óta először élve a lehetőséggel.
A szocdem Boris Pistorius lesz az új német védelmi miniszter: a 62 éves férfi eddig tartományi szinten politizált, hatékony megoldóember hírében áll.
Vádalkut kötött a Katar-gate egyik főszereplője: Pier Antonio Panzeri együttműködik a belga hatóságokkal.
Shakiráék válnak sok 100 millió ember szeme láttára: ezért jelent meg Gerard Piqué a csuklóján Casio órával, egy Renault Twingóban ülve. Shakira dalban szólt be volt pasijának és új barátnőjének, utóbbit olcsó órához és autóhoz hasonlítva.
Meccseket kellett félbeszakítani a hőség miatt az Australian Openen, ahol ráadásul betiltották az orosz és a belarusz zászlót egy orosz és egy ukrán teniszezőnő meccse után, ahol az ukrán szurkolók szerint az oroszok fenyegetőn léptek fel.
Már mindenkinek elérhető a Borízű Hang 105. része: karajszerű makréla, a fine dining fenntarthatósági válsága, futsalos haverok az egyetemek élén, dupla kiszálló, Orbán Viktor feltalálja a nemzetközi kapcsolatokat.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.